Pan Robert Finistera, absolwent Szkoły Podstawowej nr 2 w Turku, powrócił w mury dawnej szkoły, aby opowiedzieć o swojej pracy i pasjach podróżniczych. Obecnie mieszka z rodziną w Tanzanii. Pracuje jako rezydent biura podróży, poznaje i zwiedza świat. Swoimi fascynującymi opowieściami zaciekawił ósmoklasistów. Usłyszeliśmy wiele interesujących i prawdziwych informacji o Afryce.

Pan Robert poruszył różne zagadnienia, mówił m.in. o mieszkańcach Afryki i to nie tylko czarnoskórych, o problemie głodu, klimacie (nadmiarze i niedoborze wody). Wspomniał też o Saharze, safari, Nilu. Opowieściom nie było końca, a szczególnie ciekawe były zabawne historie, które spotkały go podczas podróży. Była to wyjątkowa lekcja geografii i zapewne nieostatnia, jak obiecał nam pan Robert.