Dzień Ziemi obchodzony w naszej szkole był pełen inspirujących wydarzeń i aktywności związanych z ochroną środowiska.
Happening tematyczny, którego uczestnikami były klasy 4 i 5, okazał się doskonałą okazją do wyrażenia troski o planetę poprzez transparenty i przekazy ekologiczne.
Klasy młodsze wykonywały plakaty zachęcające do dbania o Ziemię.
Zadbaliśmy również o ptaki i z pomocą pana woźnego na drzewach rosnących przy szkole zamontowaliśmy budki lęgowe. Będzie nam miło je obserwować.
Dodatkowo Szkolny Klub Wolontariatu w budynku przy ulicy 3 Maja zorganizował "Free Shop - darmowy sklep", promując zasadę zero waste i zachęcając do recyklingu oraz świadomego konsumowania.
Takie inicjatywy w szkole kształtują postawy proekologiczne i uczą dbałości o naszą planetę już od najmłodszych lat.