56. OGÓLNOPOLSKI MŁODZIEŻOWY KONKURS FILATELISTYCZNY znaczki 12

     14.04.2018r. w budynku im. Mikołaja Kopernika Szkoły Podstawowej nr 1 w Turku odbył się finał okręgowy 56. Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Filatelistycznego ,,Turystyka Przemysłowa Górnego Śląska”. Wzięły w nim udział gimnazjalistki z klasy II b – Julia Tomaszak i Zuzanna Szczesiak pod opieką pana Piotra Bińkowskiego.

     Uczniowie mogli wybrać znaczki do swoich kolekcji, obejrzeć zbiór banknotów, kartek pocztowych, monet. Następnie uczestnicy konkursu rozwiązali test o filatelistyce oraz o zabytkach i historii Górnego Śląska, w wyniku którego wyłoniono zwycięzców. W kategorii szkół gimnazjalnych II miejsce zajęła Zuzanna Szczesiak i III Julia Tomaszak . Pan Piotr Bińkowski za coroczny wkład pracy w organizowaniu finału okręgowego i popularyzację filatelistyki na wniosek Zarządu Okręgu Wielopolskiego Filatelistów otrzymał Medal Rowlanda Hilla – pomysłodawcy wprowadzenia do obiegu znaczków pocztowych. Po wręczeniu nagród uczniowie zwiedzili szkołę – zobaczyli eksperymentarium oraz boisko z ogródkiem meteorologicznym i kopułą astronomiczną.

     Konkurs był wspaniałą okazją do poszerzenia wiedzy. Mimo że zbieranie znaczków nie jest już tak popularne jak dawniej, dzięki takim spotkaniom coraz więcej osób zaczyna interesować się filatelistyką.

Udostępnij

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn