20181205 133453LAUREACI VI EDYCJI WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PRZYRODNICZO - ARTYSTYCZNEGO: „Przyrodnicze rymowanie – otaczającego świata poznawanie –grzyby wielkopolskich parków krajobrazowych”

5 grudnia 2018 r. w Sali Sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu odbyło się uroczyste podsumowanie VI edycji konkursu przyrodniczo – artystycznego pn. „Przyrodnicze rymowanie – otaczającego świata poznawanie – grzyby wielkopolskich parków krajobrazowych”. Konkurs miał na celu przybliżenie dzieciom 20 wybranych gatunków grzybów, które można spotkać w wielkopolskich parkach krajobrazowych. Zadaniem uczestników było przedstawienie zdobytej wiedzy w postaci prac plastycznych lub literackich.

 

Do tegorocznej edycji konkursu przystąpili uczniowie z 80 szkół podstawowych z terenu województwa wielkopolskiego. Na konkurs łącznie nadesłano 620 prac plastycznych i 230 prac literackich.

Laureatami konkursu w kategorii literackiej zostali uczniowie naszej szkoły: 

Barbara Maleta, kl. 6c (II miejsce)

Adam Kolenda, kl. 5d (III miejsce).

Uczniów przygotowały : Emilia Kozłowska i Ewa Pawlak

Uroczystość wręczenia dyplomów i nagród laureatom konkursu oraz podziękowań koordynatorom szkolnym zaszczycili swoją obecnością goście: Marzena Wodzińska – członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego, Jacek Bogusławski – członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego, Małgorzata Knapczyk – zastępca dyrektora Departamentu Środowiska  Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, Krystyna Aleksandrzak – przedstawiciel Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

Uroczystość  uświetnił swoim występem szkolny zespół muzyczny z Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia  im. Mieczysława Karłowicza w Poznaniu.

Organizatorem konkursu był Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego i został sfinansowany ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki  Wodnej w Poznaniu.

Laureatom konkursu serdecznie gratulujemy!

Udostępnij

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn