EDUKACJA I ZABAWA W MIKROSKALI

W dniu 17 grudnia br. uczniowie  klas  2a wraz z wychowawcą i rodzicem uczestniczyli w wycieczce do Mikroskali w Koninie. Mimo, że niektórzy byli już w tym Parku Miniatur, wciąż z wielkim zainteresowaniem oglądali makiety o charakterze edukacyjnym i rozrywkowym. Wyjątkowość parku tkwi przede wszystkim w tym, że to uczniowie mogli decydować, czy jakiś element makiety poruszy się, zagra, czy też zaświeci. Makiety przedstawiały sceny z popularnych filmów, obrazy z historii Polski, świata i Konina oraz interaktywne kolejki, postacie z bajek oraz przedmioty i zabawki z okresu PRL-u, wesołe miasteczko pełne świateł i barw.

Uczniowie  mogli podziwiać dinozaury, a także.....zobaczyć trąbę powietrzną i tsunami. Odbyły się również warsztaty, podczas których każdy mógł z klocków zbudować ulubionego bohatera. Pod bacznym okiem instruktora dzieci wycinały ze styropianu różne ozdoby świąteczne, które zabrały na pamiątkę. Wielkim powodzeniem cieszyła się  sala zabaw i gier, a szczególnie jazda ścigaczem, Pobyt w Centrum Edukacji uczestnicy zakończyli w fantastycznych dyskotekowych rytmach bańkowo – dymnych. Była to bardzo udana wycieczka, o czym świadczyły głosy, że następna nasza wyprawa będzie do… MIKROSKALI.

Udostępnij

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn