ZDROWIE W SP1zdrowie 1

Tradycyjnie już w kwietniu realizujemy działania związane ze zdrowiem. W czwartek (4.04.2019r.) w Szkole Podstawowej nr 1 im. H. Sienkiewicza w Turku przy ul. Parkowej świętowaliśmy „Dzień z profilaktyką”. Na tę okoliczność uczniowie wszystkich klas przygotowali piękne plakaty, tematycznie związane ze zdrowym stylem życia, wolnym od uzależnień.

Nastolatkowie mieli możliwość utrwalenia zdobytej wiedzy z zakresu profilaktyki, obejrzenia prezentacji multimedialnych „Bezpieczeństwo w sieci”, sprawdzenia swojej wiedzy poprzez udział w konkursie, zdobycia informacji na temat „Światowego Dnia Zdrowia” oraz podstawowych zasad zdrowego trybu życia.

Do realizacji tych przedsięwzięć zaprosiliśmy przedstawicieli instytucji wspierających pracę szkoły w dziedzinie profilaktyki. Odbyły się prelekcje na temat „Hejtu w sieci”, prowadzone przez funkcjonariusza KPP w Turku oraz zajęcia w ramach projektu „Młodzi, wolni, bezpieczni”, zorganizowane przez terapeutów z Ośrodka Wsparcia dla Osób z Problemami Uzależnień. Natomiast pani psycholog rozmawiała z młodzieżą na temat „Kształtowania właściwych relacji rówieśniczych”. Uczniowie spisali się na medal, a w nagrodę otrzymali pyszne jabłka.

Udostępnij

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn