SUKCES W XVII KONKURSIE RECYTATORSKIM "WIELKOPOLSKA W POEZJI"

recytacja 4

6 kwietnia w Koninie odbył się XVII Konkurs Recytatorski "Wielkopolska w Poezji", którego organizatorem, jak co roku, jest konińskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Zespół  Szkół Górniczo - Energetycznych. Recytatorzy - zgodnie z regulaminem konkursu - zaprezentowali wiersze poetów związanych z  Wielkopolską.

 Uczennice Szkoły Podstawowej nr 1 w Turku recytowały - starannie wybrane i zinterpretowane - wiersze lokalnych poetów.
Jury pod przewodnictwem Jarosława Sparażyńskiego z Młodzieżowego Domu Kultury w Koninie przyznało 1. nagrodę w kategorii klas VII - VIII i gimnazjów uczennicy klasy 8d Michalinie Rosiak za niezwykłą interpretację wiersza Eli Galoch "Rozstanie". Wyróżnienie otrzymała Julia Tomaszak (kl. 3b Gim.) Na pochwałę zasługują także prezentacje w wykonaniu Agaty Drabiny (kl.3bGim.), Aleksandry Pietrzak i Niny Grabary (kl. 8d)
Uczennice zostały przygotowane przez Joannę Trembasiewicz i Ewę Pawlak.

Po prezentacjach konkursowych uczestnicy mieli szansę bliżej poznać biografię Zofii Urbanowskiej oraz innych postaci związanych z naszym regionem.

O twórcach pochodzących z Wielkopolski opowiadał koniński społecznik i regionalista, Damian Kruczkowski.

 


 

Udostępnij

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn