"JEDYNKA" NA ZLOCIE SZKÓŁ SIENKIEWICZOWSKICHsienkiewicz 1

W dniach 24 - 26 maja delegacja naszej szkoły uczestniczyła w 27. Ogólnopolskim Zlocie Szkół Sienkiewiczowskich, który odbył się w Olecku.

Zloty odbywają się one od 1993 roku. Zainicjował je Antoni Cybulski - jeden z największych entuzjastów twórczości noblisty, wieloletni dyrektor Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej, w miejscu urodzin pisarza.

Szkołę Podstawową nr 1 w Turku reprezentowały uczennice: Nadia Przygońska, Julia Jakubiak i Maja Tomczyk pod opieką Aldony Piwońskiej i Ewy Pawlak.

27. edycja Zlotu Szkół Sienkiewiczowskich (olecka "Jedynka" jest jego gospodarzem po raz drugi, poprzednio w 2008 r.) rozpoczęła się przemarszem ulicami Olecka do amfiteatru nad jeziorem, gdzie wszystkich uczestników oficjalnie powitała dyrektor SP 1 Eligia Bańkowska. Zlot otworzył burmistrz Olecka Karol Sobczak. 

Wśród gości zlotu byli m.in.: prawnuczka Henryka Sienkiewicza - Anna Dziewanowska oraz Anna Cybulska z synem Maciejem Cybulskim, dyrektorem Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej. 


Zlotowi towarzyszy szereg konkursów, których celem jest zachęcenie do czytania i poznawania twórczości Henryka Sienkiewicza. Podczas spotkania w amfiteatrze nagrodzono ich laureatów. Później uczestnicy zlotu obejrzeli inscenizację prezentującą twórczość Henryka Sienkiewicza, którą przygotowali uczniowie oleckiej "Jedynki". 

W sobotę odbyła się wycieczka krajoznawcza do Augustowa. Po powrocie do Olecka kolejnymi atrakcjami były gra terenowa “W Krainie Tysiąca Jezior” i ognisko nad jeziorem. W niedzielę zjazd zakończył się piknikowym spotkaniem nad jeziorem.

 

Udostępnij

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn