TEATR "SZPILKA” PO RAZ KOLEJNY LAUREATEM ŁÓDZKIEJ DZIATWYdziatwa 2

W Łodzi odbył się trwający cztery dni 40. Ogólnopolski Festiwal Teatru Młodych DZIATWA.  To jedno z nielicznych wydarzeń artystyczno – edukacyjnych zajmujących się teatrem dla dzieci i młodzieży. Jak żaden inny przegląd daje szansę na poznanie siebie i innych. Umożliwia doskonalenie swoich umiejętności, chociażby poprzez podpatrywanie kolegów i koleżanek na scenie. Młodzi artyści - ale także instruktorzy - uczestniczą w warsztatach teatralnych i integracyjnych, omówieniach spektakli. Jurorami są profesjonaliści. W tym roku byli to: Konrad Dworakowski - dyrektor naczelny i artystyczny teatru "Pinokio" w Łodzi, Andrzej Czerny - reżyser i scenarzysta teatralny, Anna Guzik - wykładowca w Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie. "Opowieść, fabuł, tekst" to hasło tegorocznej edycji festiwalu. Efekty działań warsztatowych pokazała dziatwowa akcja teatralna w przestrzeni miejskiej, czyli finałowy barwny „Korowód”.

TEATR "SZPILKA" znalazł się wśród 15 najlepszych zespołów w kraju. Otrzymał nagrodę finansową i TYTUŁ LAUREATA FESTIWALU.


Zespół zaprezentował spektakl pt. "Księżniczka na ziarnku grochu". Wystąpili w nim uczniowie: Bartosz Dziamara, Aleksandra Gawrońska, Adam Kolenda, Gabriela Macudzińska, Julia Macudzińska, Zofia Ostrowska, Stanisław Rygiel, Nadia Sidorowicz, Amelia Sobczyk, Amelia Ulańska, Maja Walas i Nadia Przygońska.
Opieka artystyczna: Aldona Piwońska, Izabela Ochota i Ewa Pawlak

Spektakl został ciepło przyjęty przez widownię. W recenzji można było przeczytać:

” Szpilki pokazały czym jest bunt wobec hipokryzji i wszechobecnego w świecie dorosłych kłamstwa. Niewątpliwie świadczy to o ich zaangażowaniu i poważnym traktowaniu przestrzeni teatru oraz publiczności (...) Tak pogodnych i mądrze opowiedzianych historii z całą pewnością chcielibyśmy oglądać jeszcze więcej” (Gazeta Festiwalowa).

"Dziatwie" towarzyszy konkurs plastyczny pt. "Mój teatr". Podczas tegorocznego festiwalu nagrodę zdobył uczeń naszej szkoły - Mateusz Ciuśniak, natomiast wyróżniono pracę Oliwii Piwowarskiej.

Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objęli: Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałek Województwa Łódzkiego i Prezydent Miasta Łodzi.

Udostępnij

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn