DZIEŃ BEZ SAMOCHODU

bez auta 2

W poniedziałek 23 września uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 do budynku im. Mikołaja Kopernika przyjechali rowerami, na rolkach, deskorolkach aby włączyć się do europejskiej akcji Dzień bez samochodu w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

Dzień ten ma promować idee proekologiczne oraz zmniejszyć ilość spalin emitowanych przez auta w miastach. Tego dnia jesteśmy zachęcani do rezygnacji z samochodów i wybierania alternatywnych środków komunikacji. Na korytarzu szkolnym odbył się pokaz materiałów informujących o zagrożeniach jakie niesie za sobą rozwój motoryzacji. W godzinach popołudniowych propagowaliśmy aktywny tryb życia. Uczniowie, nauczyciele, rodzice przyłączyli się do rajdu Nordic Walking w Parku im. Żerminy Składkowskiej.

Naszymi działaniami pokazaliśmy, że ograniczenie korzystania z samochodu jest możliwe a nawet bardzo przyjemne :)

Udostępnij

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn