NOC W PUBLICZNEJ BIBLIOTECE PEDAGOGICZNEJ W TURKUbiblioteki 24

Październik to Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Tegoroczne obchody tego święta rozpoczęły się w niekonwencjonalny sposób od imprezy literackiej pt. „Noc Bibliotek”, która pokazała, jak ciekawym, przyjaznym i otwartym na wszystkich uczniów i uczennice miejscem jest każda biblioteka.

„Noc bibliotek” organizowana była po raz piąty. W tym roku hasło przewodnie brzmiało „Znajdźmy wspólny język”.

W dniu 4 października 2019 r. uczniowie klasy 3 b Szkoły Podstawowej nr 1 w Turku zostali zaproszeni do udziału w Nocy Bibliotek przez p. Ewę Kiwak, kierownika Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Turku. Opiekunkami uczniów były: p. L. Pasturek, A. Antczak i E. Nowak.

Spotkanie rozpoczęło się od pokazu oryginalnych eksponatów tej biblioteki, najmniejszych i największych egzemplarzy książek. Uczniowie z dużym zainteresowaniem oglądali wyjątkowe okazy.

Dla uczestników organizatorki przygotowały wiele gier. Na początek był „łamacz lodów”, dzięki któremu wszyscy mogli poznać się bliżej, opowiadając o swoich zainteresowaniach i upodobaniach. Później przyszła kolej na „Koło współpracy”. Ta zabawa, której celem było zbudowanie wieży z drewnianych klocków okazała się bardzo trudna, ale dzieciom udało się osiągnąć sukces. Po tej wyczerpującej zabawie przyszła kolej na „Color brain”, czyli myślenie kolorami. Ta grupowa gra wywołała wiele emocji wśród uczestników, którzy zmęczeni zarówno fizycznie jak i psychicznie z radością przyjęli wiadomość, że przyszedł czas na kolację. Wszyscy z apetytem spałaszowali pyszną pizzę.

Kolejna gra „Tic tac bum”, czyli „wybuchowy granat” była okazją do radości i śmiechu, gdy każdy z uczestników starał się zrobić wszystko, aby granat nie wybuchnął właśnie w jego rękach.

„Zagadki detektywistyczne” to następna atrakcja przygotowana przez p. Ewę. Podczas tej zabawy nie tylko uczniowie „łamali” sobie głowy nad znalezieniem właściwych rozwiązań, ale przede wszystkim wspaniale się bawili.

Wreszcie, gdy za oknem zupełnie się ściemniło, przyszedł czas na zwiedzanie niedostępnych na co dzień zakamarków biblioteki. Wszyscy z wielkim zainteresowaniem „buszowali” między regałami, odkrywając różne ciekawe książki, by wreszcie znaleźć się w tajemniczym pokoju, kryjącym wielką „magiczną” niespodziankę.

Wieczór gier, zabaw i rozrywki w bibliotece okazał się bardzo ekscytujący i radosny. Uczniowie wspaniale się bawili, a na pożegnanie umówili się na „Noc w bibliotece” w przyszłym roku.

Udostępnij

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn