1 grudnia 2023r.  przedstawiciele uczniów klas VIII a, VIII b i VII d rozwiązywali „Test wiedzy o AIDS”.
W ten sposób sprawdzili swoje wiadomości na temat wirusa HIV i AIDS. Młodzież miała za zadanie odpowiedzieć na 30 pytań zamkniętych. Uczniowie spisali się doskonale. Za udział w konkursie otrzymali nagrody ufundowane przez KPP w Turku, które wręczył nasz gość z Wydziału  Prewencji.

Natomiast uczniowie klas VI a, VI c, VII a uczestniczyli w pogadance tematycznie związanej ze Światowym Dniem AIDS. W listopadzie odbyła się także prelekcja, którą poprowadziła przedstawicielka PSSE Turek. W wirtualnej gazetce szkolnej pojawiły się fiszki z akcentem tego dnia. Na znak solidarności z zakażonymi na HIV i chorymi na AIDS społeczność szkolna „Jedynki” przypięła czerwone kokardki.