received 1711378258946364LEŚNA WYPRAWA IV D

14 czerwca klasa IV D wybrała się wraz z wychowawcą i rodzicami na wycieczkę do lasu. Wycieczka miała być nagrodą za całoroczny szkolny trud oraz dobrym wstępem do nadchodzących wakacji. Zapowiadała się świetna zabawa. Do lasu doszliśmy na pieszo. Pierwszym punktem naszej wyprawy było spotkanie z panem leśniczym, który szczegółowo opowiedział nam o pszczołach. Dowiedzieliśmy się między innymi o produkcji miodu, pyłku oraz o zwyczajach pszczół. Jedną z ciekawszych rzeczy był ul ze szkła.

 

 

Po tych opowieściach udaliśmy się do drzewa z czereśniami, każdy z nas mógł skosztować po kilka czereśni zerwanych prosto z drzewa. Później udaliśmy się do izby edukacyjnej, gdzie podziwialiśmy zdjęcia otaczającej przyrody. Następnie wraz z panem leśniczym wyruszyliśmy na wyprawę do lasu, gdzie wysłuchaliśmy ciekawych informacji o roślinności leśnej. W tak miłej atmosferze dotarliśmy do naszego celu, gdzie czekało na nas ognisko z kiełbaskami. Byliśmy bardzo uradowani. Pieczone kiełbaski były naprawdę dobre. Wreszcie przyszedł czas na zabawy i gry , bawiliśmy się wspólnie znakomicie. W końcu przyszedł czas na powrót do szkoły. To był bardzo przyjemny dzień. Dziękujemy naszej pani i rodzicom za zorganizowanie tej wspaniałej wycieczki.
Lena Gradzik kl.4d

 

Udostępnij

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn