Sowa z klasą: Klasa 4 d – średnia ocen – 5,35

 

 

 OSIĄGNIĘCIA SZKOŁY PODSTAWOWEJ

 

 IM. HENRYKA SIENKIEWICZA NR 1

 

 W TURKU

 

W ROKU SZKOLNYM 2014-2015

 

 

Klasa 6 d – średnia ocen – 5,15

 

 

 

Klasa 5 e – średnia ocen – 4,88

 

 

 

Klasa 6b  – średnia ocen – 4,72

 

 

 

Klasa 4b  – średnia ocen – 4,66

 

 

 

Klasa 5d – średnia ocen – 4,66

 

 

 

 

 

 

 

Lp.

 

Dyplomy, podziękowania,

 

 

Osiągnięcia, rodzaj działania

 

Osoba lub instytucja

1.

Certyfikat „Eko PRZYJACIEL”

Podziękowanie za zaangażowanie i poświęcony czas Placówki Edukacyjnej na rzecz  II edycji akcji ekologicznej.

Marcin Napierała Prezes Slam Poland Sp. z. o.o.

 

 

 

Lp.

Nazwa konkursu

Rodzaj konkursu

(miejski, gminny, powiatowy, wojewódzki, ogólnopolski)

Osiągnięte wyniki

Nagrodzeni uczniowie

Opiekunowie

1.

  1. Koniński Konkurs Poezji Dziecięcej

międzypowiatowy

wyróżnienie

Helena Gromada kl. IV d

Zofia Dobrowolska kl. IV d

E. Pawlak

2.

Ogólnopolska Olimpiada „Olimpusek” – nauczanie zintegrowane

ogólnopolski

Laureat

Antonina Sawicka  kl. II a

Sonia Szudzik kl. II d

Nina Misiek kl. II c

Natalia Jurkiewicz kl. II c

Grabowski Filip kl. III b

I. Łuczk

G. Sujewicz

A. Perlińska

M. Rzetecka

3.

Ogólnopolska Olimpiada „Olimpusek” – język angielski.

ogólnopolski

Laureat

Kajetan Gargula kl. II d

Marcin Buda kl. III b

P. Betler

4.

XIX Konkurs Wiedzy o Wielkopolsce

powiatowe

Zakwalifikowanie się do etapu rejonowego

Natalia Kałużna kl. IV d

Nina Grabara kl. IV d

Zuzanna Szczesiak kl. V e

Weronika Dziamara kl. V e

Weronika Poszwa kl. VI d

Justyna Wojciechowska kl. VI d

B. Mielczarek

5.

Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego

wojewódzki

Finalistka

Wiktoria Włodarczyk kl. VI d

E. Pawlak

6.

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR

międzynarodowy

Kategoria ŻACZEK -wyróżnienia

Kategoria

MALUCH -

bardzo dobry

Wyróżnienia

Kategoria

BENIAMIN -

wyróżnienia

Ada Koszykowska kl. II d

Nina Misiek kl. II c

 

 

Igor Jasnowski kl. III b

Joanna Paszak kl. III b

Marcin Buda kl. III b

 

Adam Białas kl. IV d

Maciej Biskup kl. IV c

 

 

 

Mikołaj Ryczyński kl. III d

 

Aleksandra Chrzuszcz kl. III b

 

Michalina Rosiak kl. IV d

Zuzanna Skiba kl. IV d

Natalia Kałużna kl. IV d

 

Filip Staszak kl. IV b

Zuzanna Szczesiak kl. V e

Bartosz Witkowski VI d

Jakub Wojciechowski kl. VI d

Aleksandra Frątczak kl. VI b

Weronika Poszwa kl. VI d

A. Perlińska

G. Sujewicz

A. Perlińska

M. Rzetecka

A. Majtka

A. Koszykowska

H. Baran

M. Rzetecka

A. Majtka

A. Koszykowska

A. Koszykowska

W. Trocha

A. Koszykowska

7.

XII Finał Regionalnego Konkursu Matematycznego „Czas na szóstkę” dla uczniów klas I i II gimnazjów i uczniów klas VI szkół podstawowych.

regionalny

II miejsce

Gabriela Bocian kl. VI b

Bartosz Witkowski VI d

W. Trocha

A. Koszykowska

8.

XIX Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Wielkopolsce

wojewódzki

Laureat

 II miejsce

III miejsce

Finalista

 

Natalia Kałużna kl. IV d

Zuzanna Szczesiak kl. V e

 

Nina Grabara kl. IV d

 

Weronika Poszwa kl. VI d

B. Mielczarek

9.

Konkurs Historyczny „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”  - etap wojewódzki.

 

wojewódzki

Laureat

Finalista

Piotr Wojtkowiak kl. VI d

 

Zuzanna Szczesiak kl. V e

B. Mielczarek

10.

18 Wielkopolski Konkurs Recytatorski i Plastyczny „Wierszydełko”  - kategoria recytacja

 

wielkopolski

I nagroda

Nina Grabara kl. IV d

E. Pawlak

11.

Ogólnopolski Turniej Pożarniczy „Młodzież zapobiega pożarom”.

ogólnopolski

I miejsce

Hubert Wasilewski kl.VI b

I. Dominiak

12.

Ogólnopolski Konkurs Geograficzny

„Geo Planeta”

ogólnopolski

wyróżnienia

II miejsce w kategorii prac indywidualnych

Witkowski Bartosz kl. VI d

Maciej Adamiak kl. VI d

 

Olszyna Patrycja

 

Klaudia Kowalewska kl. V d

K. Morek

Przybył

Przybył

12.

Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny „Eko – Planeta”.

ogólnopolski

wyróżnienia

Maciej Adamiak kl. VI d

Alicja Rybka kl. V a

Julia Tomaszak kl. V e

Gabriela Bocian kl. VI c

 

Bartosz Witkowski kl. VI d

Weronika Poszwa kl. VI d

Justyna Wojciechowska kl. VI d

K. Morek

K. Błajet

B. Mielczarek

K. Błajet

K. Morek

13.

Konkurs Literacki „Sienkiewicz na wesoło” - Ogólnopolski Zlot Szkół Sienkiewiczowskich, Przasnysz 2015

ogólnopolski

III miejsce

Michalina Rosiak kl. IV d

E. Pawlak

14.

23 Międzypowiatowy Konkurs Recytatorski, Strzałkowo 2015

międzypowiatowy

nagroda

Nina Grabara kl. IV d

E. Pawlak

15.

23 Powiatowy Konkurs Recytatorski, Strzałkowo 2015

powiatowy

nagroda w etapie powiatowym

Helena Gromada kl. IV d

E. Pawlak

16.

Konkurs Literacki

„Wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię, młodym twórcom dał natchnienie –

żartobliwy portret Mikołaja Kopernika”.

miejski

I nagroda

Nina Grabara kl. IV d

E. Pawlak

17.

Ogólnopolski Konkurs Albus 2015 z języka angielskiego

ogólnopolski

I miejsce

III miejsce

wyróżnienie

Natalia Kałużna kl. IV d

Zuzanna Skiba kl. IV d

 

Aleksandra Kukuła kl. IV d

Michalina Rosiak kl. IV d

Radosław Kałużny kl. IV b

Alicja Rybka kl. V a

Bartosz Witkowski kl. VI d

Piotr Wojtkowiak kl. VI d

M. Sobczak

T.Gutaj

P. Betler

18.

Powiatowy Konkurs Czytelniczy „Mistrz Pięknego Czytania” -  Powiatowa Biblioteka w Turku

powiatowy

dyplom

Nina Grabara kl. IV d

E. Pawlak

 

 

 

Lp.

Nazwa konkursu

Rodzaj konkursu

(miejski, gminny, powiatowy, wojewódzki, ogólnopolski)

Osiągnięte wyniki

Nagrodzeni uczniowie

Opiekunowie

1

Mistrzostwa Powiatu w indywidualnych biegach przełajowych

powiatowy

I miejsce (34 miejsce w finale Wielkopolski)

II miejsce ( 60 miejsce w finale Wielkopolski)

Adam Kolański kl. VI c

Sandra Wszędybył kl. VI c

T. Gargula

T. Tomczak

2.

Mistrzostwa Powiatu w sztafetach pływackich

powiatowy

II miejsce (39 miejsce w finale Wielkopolski)

Piotr Wojtkowiak kl. VI d

Aleksander Pikuła kl. V e

Jakub Wojciechowski kl. VI d

Maciej Adamiak kl. VI d

Adam Kolański kl. VI c

Robert Ulański kl. VI d

Kajetan Gargula kl. II d

Alicja Rybka kl. V a

Katarzyna Łapka kl. VI d

Nadia Jancy kl. V b

Adrianna Kolenda kl. V b

Gabriela Włodarczyk kl. V d

Paulina Grąbkowska kl. V d

T. Gargula

T. Tomczak

3.

Mistrzostwa Powiatu Tureckiego w mini piłkę siatkową chłopców

rejonowy

II miejsce (5 miejsce w Rejonie Konińskim)

Adam Kolański kl. VI c

Jakub Wojciechowski kl. VI d

Bartosz Witkowski kl. VI d

Maciej Adamiak kl. VI d

Błażej Hartman kl. VI a

Filip Staszak kl. IV b

Aleksander Pikuła kl. V e

Kacper Latuszewski kl. V e

Tymoteusz Szulc kl. V e

Kacper Czekała kl. VI b

T. Gargula

T. Tomczak

4.

Mistrzostwa Miasta Turku w pływaniu

miejski

I miejsce

II miejsce

III miejsce

Gabriela Włodarczyk kl. V d

Wojciech Ślósarczyk kl. V e

Gabriela Włodarczyk kl. V d

Piotr Wojtkowiak kl. VI d

Paulina Grąbkowska kl. V d

T. Gargula

T. Tomczak

5.

Mistrzostwa Powiatu w drużynowych szachach

powiatowy

II miejsce

Bartosz Witkowski kl. VI d

Oliwier Witkowski kl. III d

Jakub Wojciechowski kl. VI d

Agata Majda kl. VI b

T. Gargula

T. Tomczak

 

 

 

Lp.

Nazwa konkursu

Rodzaj konkursu

(miejski, gminny, powiatowy, wojewódzki, ogólnopolski)

Osiągnięte wyniki

Nagrodzeni uczniowie

Opiekunowie

1.

 

34 Konkurs  Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej, Konin 2015,

międzypowiatowy

II nagroda

wyróżnienie

Paula Biskup kl. II c

Amelia Sobczyk kl. I d

I. Ochota

2.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

20 Konkurs Piosenki „Wygraj Sukces”

powiatowy

wyróżnienie -

nominacja do II etapu kwalifikacji regionalnych

wyróżnienie-

eliminacje rejonowe

dyplom

Paula Biskup kl. II c

Amelia Sobczyk kl. I d

Nina Grabara kl. IV d

Jakub Świderski kl. IV d

Maja Walas kl. I d

Natalia Jurkiewicz kl. II c

Michalina Rosiak kl. IV d

I. Ochota

3.

 

 

 

 

IX Powiatowy Przegląd Twórczości Katolickiej zorganizowanej przez CKBP Gmina Przykona – część muzyczna

powiatowy

wyróżnienie

Paula Biskup kl. II c

I. Ochota

A. Perlińska

4.

 

 

Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Mikrofon, Scena i Ty”

powiatowy

I nagroda

Paula Biskup kl. II c

I. Ochota

5.

 

 

 

 

Ogólnopolski Konkurs Wokalny w ramach Festiwalu „Młodych Bajanie”.

ogólnopolski

wyróżnienie

Jakub Świderski kl. IV d

I. Ochota

6.

Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej „You can sing In Englisz”.

powiatowy

nagroda

Eryka Olas kl. IV b

Gabriela Pękacz kl. VI d

M. Sobczak

T. Gutaj

 

 

 

 

 

Lp.

Nazwa konkursu

Rodzaj konkursu

(miejski, gminny, powiatowy, wojewódzki, ogólnopolski)

Osiągnięte wyniki

Nagrodzeni uczniowie

Opiekunowie

1.

Międzynarodowy Konkurs . „Ozdoby Świąteczne; Świąteczna ozdoba z mojego regionu”.

międzynarodowy

wyróżnienie

Piotr Wojtkowiak kl. VI d

A. Piwońska

2.

Gminny Konkurs Plastyczny  „Pisanka wielkanocna” – Miejski Dom Kultury w Turku.

miejski

nagroda

Sonia Szudzik II d
Iga Chojnacka II d
Marcelina Bergandy II b
Patrycja Wieczorek II d

Szymon Kurzawa III d
Patrycja Smolińska III d
Maja Przybył III d
Oliwier Witkowski III d

G. Sujewicz

A. Piwońska

3.

II Edycja Konkursu Plastycznego „Przyrodnicze rymowanie -  otaczającego świata poznanie – gady i płazy wielkopolskich parków krajobrazowych”.

wielkopolski

I nagroda

II nagroda

Agata Drabina kl. V e

Mateusz Bilkowski kl. V e

A. Piwońska

4.

IV Międzynarodowy Konkurs Artystyczny Włodzimierza Pietrzaka          pt. „ Całej ziemi jednym objąć nie można uściskiem”. Fotografia.

międzynarodowy

II nagroda Foto

Adam Przekwas kl. V b

A. Piwońska

5.

IX Powiatowy Przegląd Twórczości Katolickiej zorganizowanej przez CKBP Gmina Przykona – część plastyczna.

powiatowy

nagroda

Sonia Szudzik kl. II d

Radosław Kałużny kl. IV b

Mateusz Bilkowski kl. IV c

s. Danuta Maciejewska

6.

Wielkopolski Konkurs Recytatorski i Plastyczny „Wierszydełko”  - kategoria plastyka

wielkopolski

I nagroda

Weronika Karolak kl. IV d

Oliwia Czekalak kl. IV d

A. Piwońska

7.

Konkurs Plastyczny „Podróż z Sienkiewiczem”- gra planszowa

- Ogólnopolski Zlot Szkół

Sienkiewiczowskich, Przasnysz 2015

ogólnopolski

wyróżnienie

Aleksandra Kukuła kl. IV d

A. Piwońska

8.

XII Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Twórczości Plastycznej „Świat w oczach najmłodszych, barwy radości”

ogólnopolski

Zakwalifikowanie do wystawy

Maja Przybył kl. III d

A. Piwońska

9.

XIII Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Inne spojrzenie”.

międzynarodowy

wyróżnienie

Dominik Wdowiak IV b

A. Piwońska

10.

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Mój Teatr”.

ogólnopolski

Zakwalifikowanie do wystawy

Szymon Kurzawa III d

Klaudia Mruk kl. V b

Radek Brzóska V a

Bartosz Brożek kl. V a

A. Piwońska

11.

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Dla Dzieci i Młodzieży Anioły i Diabły.

ogólnopolski

Wyróżnienie

Zakwalifikowanie do wystawy

Piotr Mikołajczyk kl. VI b

Joanna Ziętek kl. VI b

A. Piwońska

12.

Miejski Konkurs „Najoryginalniejsza Marzanna”.

miejski

I miejsce

II miejsce

III miejsce

Piotr Cieślak kl. I e

Patryk Majewski kl. I e

Gabriel Russek kl. I e

Chłopcy kl. I c

  1. kl. I c

E. Frasunkiewicz

H. Koszada

 

 

 

Lp.

Nazwa konkursu

Rodzaj konkursu

(miejski, gminny, powiatowy, wojewódzki, ogólnopolski)

Osiągnięte wyniki

Nagrodzeni uczniowie

Opiekunowie

1.

Turkowski Prezentacje Teatrów Dziecięcych, TURKOLANDIA.

ogólnopolski

I nagroda

Teatr SZPILKA

E. Pawlak

A. Piwońska

I. Ochota

2.

37 Konfrontacje Teatrów Dziecięcych „Przestrzenie Wyobraźni, Kłodawa 2015.

międzypowiatowy

Nagroda

Teatr SZPILKA

E. Pawlak

A. Piwońska

I. Ochota

3.

16 Festiwal Szkolny PLAMA

miejski

Nagroda Główna Burmistrza Miasta Turku

Teatr SZPILKA

E. Pawlak

A. Piwońska

I. Ochota

4

10 Przegląd Młodego Teatru Wielkopolskiego, „Dzień Dobry Sztuko” – Suchy Las 2015.

wojewódzki

Występ gościnny

Teatr SZPILKA

E. Pawlak

A. Piwońska

I. Ochota

5.

Turkowska Prezentacja Teatrów Dziecięcych, TURKOLANDIA

ogólnopolski

II nagroda

Szpilka MINI

E. Pawlak

A. Piwońska

I. Ochota

6.

37 Konfrontacje Teatrów Dziecięcych „Przestrzenie Wyobraźni, Kłodawa 2015

międzypowiatowy

udział

Szpilka MINI

E. Pawlak

A. Piwońska

I. Ochota

7.

16 Festiwal Szkolny PLAMA

 

miejski

wyróżnienie

Szpilka MINI

E. Pawlak

A. Piwońska

I. Ochota

Udostępnij

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn