OSIĄGNIĘCIA SZKOŁY PODSTAWOWEJ

 IM. HENRYKA SIENKIEWICZA NR 1

 W TURKU

W ROKU SZKOLNYM 2015-2016  

 

HISTORIA

SEMESTR II

 

Lp.

 Nazwa konkursu

Osiągnięcia

 

Opiekun

Imię i nazwisko ucznia

Osiągnięte miejsce

1.

XX Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Wielkopolsce

Zuzanna Szczesiak

Laureatka

Bożena Mielczarek

2.

Konkurs Historyczny miejsko -gminny „Dzieje Turku- w rocznicę lokacji miasta”.

Julia Tomaszak

I miejsce

Bożena Mielczarek

Zuzanna Szczesiak

II miejsce

Bożena Mielczarek

 

JĘZYK ANGIELSKI

 SEMESTR I

 

Lp.

Nazwa konkursu

Osiągnięcia

 

Opiekun

Imię i nazwisko ucznia

Osiągnięte miejsce

1.

Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

Mateusz Lis kl. VI d

I miejsce

M. Sobczak

 

 JĘZYK ANGIELSKI

SEMESTR II

 

Lp.

 Nazwa konkursu

Osiągnięcia

 

Opiekun

Imię i nazwisko ucznia

Osiągnięte miejsce

1.

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy „Olimpusek” język angielski

Jorgos Eustathiou kl. 2 d

Laureat

 

M. Sobczak

2.

Ogólnopolski Konkurs z Języka Angielskiego ALBUS 2016

Natalia Kałużna -  kl.5 d,

Tomasz Rajczyk - kl.5 c

Laureat

 

T. Gutaj

 

Mikołaj Kacprzak - kl.5 d, Radosław Kałużny - kl.5b,

Agata Szelewska - kl.6a,

Alicja Rybka - kl.6a

wyróżnienie

 

T. Gutaj

 

3.

Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

Mateusz Lis - kl.6d

I miejsce

M. Sobczak

4..

IX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Obcojęzycznej

Mateusz Lis kl. 6 d

II miejsce

M. Sobczak

5.

Międzyszkolny Konkurs j. angielskiego

w Grzymiszewie

Zuzanna Szczesiak kl. 6 e

Zuzanna Skiba kl. 5 d

Mikołaj Kacprzak 5d

II miejsce

II miejsce

II miejsce

T. Gutaj

T. Gutaj

T. Gutaj

6.

Międzyszkolny konkurs recytatorski z języka angielskiego

Julia Tomaszak kl. 6 e

wyróżnienie

T. Gutaj

Natalia Kałużna (kl.5d) - laureat w ogólnopolskim konkursie z języka angielskiego Albus
Tomasz Rajczyk - (kl.5c)- laureat w ogólnopolskim konkursie z języka angielskiego Albus
Mikołaj Kacprzak (kl. 5d)- wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie z języka angielskiego Albus

 

JĘZYK POLSKI

SEMESTR I

 

Lp.

 

Nazwa konkursu

Osiągnięcia

 

Opiekun

Imię i nazwisko ucznia

Osiągnięte miejsce

1.

Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego

Zuzanna Szczesiak kl. VI e

Laureatka etapu rejonowego. Zakwalifikowanie się do finału

E. Pawlak

2.

Konkurs Międzypowiatowy „List do Ojca”

Aleksandra Pietrzak kl. V d

Laureatka

E. Pawlak

 

JĘZYK POLSKI

SEMESTR II

 

Lp.

 Nazwa konkursu

Osiągnięcia

Opiekun

Imię i nazwisko ucznia

Osiągnięte miejsce

1.

Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego

Zuzanna Szczesiak kl. VI e

Laureatka

E. Pawlak

Aniela Szewczyńska kl. VI b

Finalistka

M. Pakuła

2.

VII Międzynarodowy Konkurs Artystyczny

im Włodzimierza Pietrzaka pt. „Całej ziemi jednym objąć nie można uściskiem”- recytacja

Agata Drabina kl. VI e

I miejsce

E. Pawlak

Julia Tomaszak kl. VI e

II miejsce

E. Pawlak

Nina Grabara kl. V d

III miejsce

E. Pawlak

3.

VII Międzynarodowy Konkurs Artystyczny

im Włodzimierza Pietrzaka pt. „Całej ziemi jednym objąć nie można usciskiem” – edycja fotograficzna

Agata Drabina kl. VI e

III miejsce

E. Pawlak

4.

XXV Konkurs Poezji Dziecięcej w Koninie – etap międzypowiatowy

Paula Biskup kl. III c

nagroda

A. Perlińska

Radosław Kałużny kl. V b

 

 

Kinga Fijałkowska kl. VI e

 

 

5.

XXIX Wielkopolski Konkurs Recytatorski

i Plastyczny dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów „WIERSZYDEŁKO” - etap wojewódzki, edycja recytatorska

Nina Grabara, kl. 5d

III miejsce

E. Pawlak

Amelia Sobczyk kl. II d

nagroda

I.Ochota

6.

XXIV Międzypowiatowy Konkurs Recytatorski „Czerwieńcie, zieleńcie się słowa” Strzałkowo 2016 - etap międzypowiatowy

Nina Grabara kl. V d

nagroda

E.Pawlak

Amelia Sobczyk kl. II d

laureatka

I.Ochota

Wiktoria Gryguć - II e

finalistka

E. Frasunkiewicz

7.

XXIV Międzypowiatowy Konkurs Recytatorski „Czerwieńcie, zieleńcie się słowa”- etap powiatowy

Michalina Rosiak kl. V d

wyróżnienie

E. Pawlak

8.

V Ogólnopolski Konkurs Literacko - Plastyczny „Siatkówka - sport co łączy a nie dzieli” - et. ogólnopolski, edycja literacka

Aleksandra Brzóska, kl. 5d

I miejsce

E. Pawlak

Oliwia Błaszczyk, kl. IV b

III miejsce

E. Kozłowska

Klaudia Kowalewska, kl. VI d

wyróżnienie

E. Kozłowska

9.

XXV Koniński Konkurs Poezji Dziecięcej - et. międzypowiatowy

Kinga Fijałkowska, kl. 6e

nagroda

E. Pawlak

10.

Konkurs literacki „List do taty” - etap międzypowiatowy

Aleksandra Pietrzak, kl. 5d

wyróżnienie

E. Pawlak

11.

Konkurs literacki na napisanie legendy

o turze - etap miejski

Weronika Dziamara, kl. 6e

nagroda główna w kategorii kl. IV - VI

E. Pawlak

12.

Konkurs literacki „Wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię, młodym twórcom dał natchnienie” – etap miejski

Natalia Kałużna, kl. 5d

II nagroda

E. Pawlak

 

MATEMATYKA

SEMESTR I

 Lp.

 Nazwa konkursu

Osiągnięcia

Opiekun

Imię i nazwisko ucznia

 

 1.

 Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Archimedes Matematyka Plus kl. I-III

 

 Mateusz Szczesiak kl. III a

Adam Wieczorkiewicz kl. III a

Gabriela Szymczak kl. III c

 Laureat I stopnia

z wyróżnieniem

 

 

 Iwona Łuczak

Iwona Łuczak

A. Perlińska

 

Igor Walczak kl. III a

Laureat I stopnia

Iwona Łuczak

Patrycja Goździkiewicz kl.III a

Marek Adamski kl. III b

Adrian Rosicki kl. III c

Ada Koszykowska kl III d

Sonia Szudzik kl. III d

Kacper Urbańczyk kl. III d

Laureat II stopnia

 

 

 

 

 

Iwona Łuczak

D. Hynas

A. Perlińska

G. Sujewicz

G. Sujewicz

G. Sujewicz

Wiktor Gołdyka kl. III b

Natalia Jurkiewicz kl. III c

Nina Misiek kl. III c

Barbara Maleta kl. III c

Paula Biskup kl. III c

Aleksandra Kałużna kl. III d

Michał Rychter kl. III d

Laureat III stopnia

 

 

 

 

 

 

D. Hynas

A. Perlińska

A. Perlińska

A. Perlińska

A. Perlińska

G. Sujewicz

G. Sujewicz

Bartosz Ciuśniak kl. III a

Zuzanna Tyczyńska kl. III c

Roksana Kaźmierczak kl. III d

Gracjan Szudzik kl. III d

Kajetan Gargula kl. III d

Laureat IV stopnia

Iwona Łuczak

A. Perlińska

G. Sujewicz

G. Sujewicz

G. Sujewicz

Antonina Sawicka kl. III a

Laureat V stopnia

Iwona Łuczak

2.

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Archimedes Matematyka Plus kl. IV-VI

Mikołaj Kacprzak kl. IV d

Laureat I stopnia

A. Koszykowska

Igor Jasnowski kl.IV b

Amelia Lis kl. IV a

Oliwia Błaszczyk kl. IV b

Aleksandra Chrzuszcz kl. IV b

Jakub Loba kl. VI d

Zuzanna Szczesiak kl. VI e

Laureat II stopnia

 

 

 

W. Trocha

A. Majtka

W. Trocha

W. Trocha

W. Trocha

A. Koszykowska

Rafał Kuźnik IV b

Joanna Paszak IV b

Szymon Kuzawa kl. IV d

Xymena Musiałkiewicz kl. IV d

Mikołaj Ryczyński kl. IV d

Zuzanna Skiba kl. V d

Nina Grabara kl. V d

Michalina Rosiak kl. V d

Natalia Kałużna kl. V d

Laureat III stopnia

 

 

 

 

 

W. Trocha

W. Trocha

A. Koszykowska

A. Koszykowska

A. Koszykowska

A. Majtka

A. Majtka

A. Majtka

A. Majtka

Maciej Biskup kl. V c

Mateusz Dawidowski kl. V c

Paulina Grąbkowska kl. VI d

Laureat IV stopnia

A. Koszykowska

A. Koszykowska

W. Trocha

Tomasz Rajczyk kl. V c

Aleksandra Kukuła kl. V d

Laureat V stopnia

A. Koszykowska

A. Majtka

 

MATEMATYKA

 SEMESTR II

 Lp.

 Nazwa konkursu

Osiągnięcia

Opiekun

Imię i nazwisko ucznia

 

1.

Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny" 2016 - Żaczek

Wojciech Zygoń kl. 2 b
Jordan Drzewiecki kl. 2 b

Piotr Potyralski kl. 2 b
Igor Stasiak kl. 2 b
Nadia Sidorowicz kl. 2 d
Patryk Majewski kl. 2 e

wyróżnienie

 

 

L. Pasturek

L. Pasturek

L. Pasturek

L. Pasturek

I. Ochota

E. Frasunkiewicz

2.

Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny" 2016 - Maluch

Marcin Buda kl. 4 b

wynik bardzo dobry

W. Trocha

Marek Adamski kl. 3 b
Nina Misiek kl. 3 c

Mikołaj Ryczyński kl. 4 d
Szymon Kurzawa kl. 4 d
Joanna Paszak kl. 4 b

wyróżnienie

D. Hynas

A. Perlińska

A. Koszykowska

A. Koszykowska

W. Trocha

3.

Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny" 2016 - Beniamin

Adam Białas kl. 5 d

laureat

A.Majtka

Natalia Kałużna kl. 5 d
Zuzanna Skiba kl. 5 d
Michalina Rosiak kl. 5 d
Nina Grabara kl. 5 d
Aleksandra Kukuła kl. 5 d
Maciej Biskup kl. 5 c
Filip Staszak kl. 5 b

wyróżnienie

A. Koszykowska

A. Koszykowska

A. Koszykowska

A. Koszykowska

A. Koszykowska

A. Koszykowska

A. Koszykowska

 

MUZYCZNE

SEMESTR I

 

Lp.

 

Nazwa konkursu

Osiągnięcia

 

Opiekun

Imię i nazwisko ucznia

Osiągnięte miejsce

1.

34 Międzypowiatowy Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej, Konin 2015

Paula Biskup kl. III c

zakwalifikowanie się do finału

I. Ochota

2.

XIV Powiatowy Festiwal Kolęd i Pastorałek, Wyszyna 2015

 

Paula Biskup kl. III c

Oskar Brzostowski kl. V d

I miejsce

I miejsce

I. Ochota

s..D. Maciejewska

Jakub Świderski kl. V d

II miejsce

s. D. Maciejewska

Aniela Wróblewska kl. VI e

wyróżnienie

I. Ochota

 

SEMESTR II

 

Lp.

 

Nazwa konkursu

Osiągnięcia

 

Opiekun

Imię i nazwisko ucznia

 

1.

XXI Ogólnopolski Konkurs Piosenki „Wygraj Sukces”, Tarnobrzeg 2016

Paula Biskup kl. III c

Amelia Sobczyk kl. 2d

finalistka

finalistka

I. Ochota

 

2.

VII Ogólnopolski Festiwal Piosenki Dzieci

i Młodzieży „MUZOL”, Śmigiel 2016

Paula Biskup kl. III c

finalistka

 

I. Ochota

3.

XXXV Międzypowiatowy Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej

Paula Biskup kl. III c

finalistka

I. Ochota

4.

VIII Powiatowy Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Mikrofon, Scena i Ty”,

Turek 2016

Paula Biskup kl. III c

2 nagroda

I. Ochota

Maja Walas kl 2d

Amelia Sobczyk kl. 2d

wyróżnienie

 

I. Ochota

5.

Finał Powiatowego festiwalu Piosenki Papieskiej JP2

Natalia Jurkiewicz kl. 3c

II nagroda

s. D. Maciejewska

 

NAUCZANIE ZINTEGROWANE

SEMESTR II

 

Lp.

 Nazwa konkursu

Osiągnięcia

 Opiekun

Imię i nazwisko ucznia

Osiągnięte miejsce

1.

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy „Olimpusek” wiedza zintegrowana

Marek Adamski kl. III b

laureat

D. Hynas

Nina Misiek kl. III c

Gabriela Szymczak kl. III c

laureatka

laureatka

  1. A. Perlińska

 

PLASTYKA

SEMESTR I

 Lp.

Nazwa konkursu

Osiągnięcia

Opiekun

Imię i nazwisko ucznia

 

1.

Międzynarodowy Konkurs „Taką Cię kocham, moja Polsko”

Stanisław Nawrot kl. I a

II miejsce

M. Zielińska

2.

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Pocztówka do św. Mikołaja”

Patrycja Wieczorek kl. III d

wyróżnienie

G. Sujewicz

3.

Pisanka Wielkanocna – etap miejski

Zuzanna Szczupak kl. IV b

Mateusz Bilkowski kl. VI c

Patrycja Sosińska kl. Iv d

Zuzanna Szczesiak VI e

Natalia Kałużna kl. V d

Michalina Rosiak kl. V d

nagroda

  1. Piwońska

 

4.

Konkurs Plastyczny „Jesień wokół nas”. Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Turku

etap miejski

Wiktoria Koperska kl. II c

 

I miejsce

 

H. Koszada

 

Zuzanna Ćwiklińska kl. II b

 

II miejsce

 

L. Pasturek

 

Iwo Adamek kl. II b

Krystian Mikołajczyk kl. II b

Zofia Werbińska kl. II d

Nadia Sidorowicz kl. II d

wyróżnienie

 

L. Pasturek

L. Pasturek

I. Ochota

I. Ochota

5.

Konkurs Plastyczny

pt. „Pojazd godny Świętego Mikołaja”

etap miejski

Leonard Mielcarek kl. I d

Adam Michalak kl. I d

Janusz Donart kl. I d

Agnieszka Stasiak kl. I d

Marta Cieślak kl. I d

nagroda

  1. Piwońska

 

PRZYRODA

SEMESTR II

Lp.

Nazwa konkursu

Osiągnięcia

Opiekun

Imię i nazwisko ucznia

Osiągnięte miejsce

1.

Ogólnopolski konkurs Geograficzny „Geo-Planeta” - kategoria test

Natalia Kałużna kl. V d

wynik bardzo dobry

K. Morek

Michalina Rosiak kl. V d

wyróżnienie

K. Morek

Nina Grabara kl. V d

wyróżnienie

K. Morek

Alicja Rybka kl. VI a

wyróżnienie

K. Błajet

2.

Ogólnopolski konkurs Geograficzny „Geo-Planeta” - kategoria prac indywidualnych

Klaudia Kowaleska VI d

wynik bardzo dobry

K. Błajet

3.

Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny „Eko-Planeta” - kategoria test

Natalia Kałużna 5d

wynik bardzo dobry

K. Morek

Amelia Lis 4a

wynik bardzo dobry

B. Mielczarek

Nina Grabara 5d

Agata Szelewska 6a

Aniela Kurzawa 6d

Zuzanna Skiba 5d

Michalina Rosiak 5d

Aleksandra Brzóska 5d

Kornelia Pisula 5d

Alicja Rybka 6a

wyróżnienie

K. Morek

K. Błajet

K. Błajet

K. Morek

K. Morek

K. Morek

K. Morek

K. Błajet

4.

Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny „Eko-Planeta” - w kategorii prac indywidualnych

Helena Gromada 5d

wyróżnienie

K.Morek

 

WYCHOWANIE FIZYCZNE

SEMESTR I

 

 

Lp.

 Nazwa konkursu

Osiągnięcia

 Opiekun

Imię i nazwisko ucznia

Osiągnięte miejsce

1.

Finał Wielkopolski w Sztafetach pływackich. Poznań 2015, Termy Maltańskie

Paulina Grąbkowska kl. VI d
Nikola Grąbkowska kl. V d Gabriela Włodarczyk kl. VI d
Alicja Rybka kl. VI a
Aleksandra Kukuła kl. V d
Adrianna Kolenda kl. VI b
Kajetan Gargula kl. III d
Radosław Kałużny kl. V b
Szymon Kurzawa kl. IV d
Mikołaj Kacprzak kl. IV d
Dawid Jasiakiewicz kl. IV a
Włodarczyk Jakub IV a

41 miejsce

E. Kulesz

T. Gargula

T. Tomczyk

2.

Finał Powiatu Tureckiego w sztafetach pływackich

Nadia Jancy 6b

II miejsce

T. Gargula

 

TEATR SZPILKA I SZPILKA MINI

SEMESTR II

 

Lp.

 Nazwa konkursu

Osiągnięcia

 


Imię i nazwisko ucznia

Osiągnięte miejsce

1.

Finał Przeglądu Młodego Teatru Wielkopolski „Dzień dobry, sztuko”, Suchy Las - etap wojewódzki

Teatr Szpilka

dyplom i nagroda  

E. Pawlak

A. Piwońska

I. Ochota

2.

38 Konfrontacje Teatrów Dziecięcych „Przestrzenie wyobraźni” w Kłodawie – etap międzypowiatowy

Teatr „Szpilka”

 

Nagroda główna i nominacja do udziału w warsztatach teatralnych „Teatr cieni - kopalnia możliwości”

E. Pawlak

A. Piwońska

I. Ochota

 

Szpilka mini

wyróżnienie

Weronika Karolak kl. IV d

Helena Gromada kl. IV d

Nagroda aktorska

3.

XVII Szkolny Festiwal PLAMA - etap miejski

Teatr „Szpilka”

 

Nagroda główna –

Puchar Burmistrza Miasta Turku

E. Pawlak

A. Piwońska

I. Ochota

Szpilka „Mini”

 

wyróżnienie

 

E. Pawlak

A. Piwońska

I. Ochota

Udostępnij

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn