W dniu 7 kwietnia 2021 roku uczniowie klasy 5c Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Turku wzięli udział w kreatywnych warsztatach o nazwie: Design thinking - czyli od pomysłu po produkt - zaprojektuj pieczątkę. Warsztaty zorganizowało i przeprowadziło on-line Stowarzyszenie Robisz.to - FabLab powered by Orange (http://robisz.to/)

 

W czasie zajęć warsztatowych nasi uczniowie poznali od podstaw proces tworzenia koncepcji projektowych. Wszystko zaczęło się od burzy pomysłów, przez szkice aż do stworzenia finalnego projektu własnego logotypu, który zostanie przeniesiony na laserowy ploter, z pomocą którego zamieni się w realny produkt – pieczątkę.

Każdy z młodych twórców, otrzyma niedługo własnoręcznie zaprojektowaną, laserowo wypaloną przez Stowarzyszenie Robisz.to, pieczątkę. Piątoklasistom bardzo podobały się takie praktyczne zajęcia.

Udział w tych pasjonujących warsztatach, umożliwili uczniom - wychowawca klasy p. Magdalena Sobczak oraz nauczyciel informatyki p. Emil Piekarczyk.