Co roku 13 kwietnia obchodzimy święto państwowe  - Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Święto uchwalone zostało 14 listopada 2007 roku przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej.

Dzień Pamięci obchodzony jest w rocznicę opublikowania przez Niemców w 1943 roku informacji o odkryciu w ZSRR masowych grobów oficerów Wojska Polskiego.

 W wyniku Zbrodni Katyńskiej, do której doszło wiosną 1940 r., zamordowano ok. 22 tys. polskich obywateli, w tym oficerów Wojska Polskiego, policjantów i osób cywilnych, należących do elit II Rzeczypospolitej Polskiej.
Decyzja o wymordowaniu Polaków zapadła na szczycie władz Związku Sowieckiego, z Józefem Stalinem na czele. Masowych mordów NKWD dokonywało m.in. w Lesie Katyńskim, który stał się symbolem zbrodni. Przez wiele lat władze sowieckiej Rosji wypierały się odpowiedzialności za to ludobójstwo i wszystko próbowano zatuszować.

Po raz kolejny rocznica Zbrodni Katyńskiej stała się okazją do podjęcia w naszej szkole działań mających na celu oddanie hołdu i ożywienie pamięci o Polakach zamordowanym przez NKWD w 1940 roku.

 Uczniowie „jedynki” zaprojektowali kartę pocztową na temat związany ze Zbrodnią Katyńską. Uczennica klasy 7d Amelka Sobczyk wykonała piosenkę Jana Pietrzaka „Taki kraj”.