Nauka zdalna i nadmiar szklanego ekranu sprawił że potrzeba integracji skłoniła uczniów klas szóstych do podróży w czasie.

Najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w budynku na ul. Parkowej wybrali się na wycieczkę do siedziby diabła weneckiego -Wenecji i słynnego rezerwatu archeologicznego - Biskupina.

Uczniowie mieli niepowtarzalną okazję przejechać się zabytkową kolejką wąskotorową na trasie Wenecja- Biskupin i poczuć wiatr we włosach przy zawrotnej prędkości 15km/h. Nieplanowaną atrakcją było wyprzedzenie naszej kolejki przez rower i wspólne kibicowanie rowerzyście, który z uśmiechem na ustach serdecznie nas pozdrowił.

Po zwiedzeniu osady biskupińskiej zmęczeni choć pełni wrażeń wróciliśmy do Turku ze śpiewem na ustach 😊