Mogli się o tym przekonać uczniowie Jedynki podczas wycieczki do Trójmiasta w dniach 27-29 września. Gdańsk przywitał nas słońcem i pogodą, więc nastroje były wspaniałe. Chłonęliśmy uroki tego pięknego miasta. Spacer uliczkami Gdańska wzbogacony był ciekawymi opowieściami o historii miasta.
Po smacznej kolacji nadal mieliśmy moc energii i np. chłopcy rozegrali emocjonujący mecz w koszykówkę.

Drugi dzień w Trójmieście.
We wtorek zgodnie z programem byliśmy najpierw w Gdyni. Okręt wojenny ORP Błyskawica zrobił na nas ogromne wrażenie. Ciekawe jest to, że oprócz wielu urządzeń, zegarów są też gabloty z pamiątkami szczególnie z czasów drugiej wojny światowej. Następnie moc wrażeń W katedrze Oliwa zakonu Cystersów i koncert organowy. Po uczcie duchowej i muzycznej odbyliśmy spacer po parku, w którym natrafiliśmy na dotąd niespotykane miejsce pod nazwą Groty Szeptów. Próbowaliśmy mówić szeptem w znacznej od siebie odległości    i co ciekawe- słyszeliśmy się. Potem Sopot, molo, uroki szumiącego morza i relaks. Wieczór minął również bardzo miło. Zabawy, gry, żarty, rozmowy a także wieczorny spacer nad morze i powrót schodami. Dzień był również pogodny i bardzo udany!

Trzeci dzień wycieczki upłynął w atmosferze pamięci dla żołnierzy poległych w obronie Westerplatte. W zadumie i ciszy wysłuchaliśmy historii obrony tego kawałka polskiej ziemi. Pani przewodnik opowiedziała o koszarach dla żołnierzy i wartowni nr 6, który to budynek został przeniesiony o 70 metrów dla zachowania pamięci o tych tragicznych wydarzeniach. Zwróciliśmy też uwagę na wciąż aktualne słowa Papieża Jana Pawła, wykute w marmurze. Następnie udaliśmy się do portu i odbyliśmy rejs statkiem Żeglugi Gdańskiej. Słońce     i pogoda pozwoliła obserwować port, roboty portowe, statki pasażerskie, a nawet wojenny statek obronny teraz jako muzeum, dalej słynny Żuraw. Idąc ulicami Gdańska mijaliśmy stare budowle i nowoczesne hotele i budynki. Wszystko to sprawia, że historia łączy się   z nowoczesnością i sprawia, że Gdańsk, Gdynia, Sopot to miejsca niezwykłe, do których warto wrócić. To była wspaniała, udana, pełna wrażeń i wiedzy wycieczka szkolna!