Dnia 5 października uczniowie kółka przyrodniczego odwiedzili Experymentarium w budynku przy ulicy Parkowej.  W Experymentarium  można w sposób zabawny i pasjonujący odkryć i zrozumieć skomplikowane często dziedziny nauk przyrodniczych.

Uczniowie mieli okazję tworzyć model mapy hipsometrycznej w 3D, który odwzorowuje ukształtowanie rzeźby terenu w Interektywnej Piaskownicy, wykorzystując najnowocześniejsze technologie projekcji interaktywnej połączonej z zabawą w piasku kinetycznym.

Poprzez doświadczenia, które mogli sami wykonać oraz zaobserwować zapoznali się z tak trudną dziedziną fizyki jak elektrostatyka, zajmująca się oddziaływaniami między ładunkami elektrycznymi.  Poznali działanie generatora Van de Graaffa i maszyny elektrostatycznej oraz sami wykonali kilka prostych doświadczeń. Nawet najtrudniejsze zjawiska i teorie usłyszane na lekcjach okazują się mieć zastosowanie w codziennym życiu. Stają się interesujące i zrozumiałe.