Uczniowie klas 7a, 7b, 7d  byli uczestnikami wycieczki  do Torunia. Wzięli oni czynny udział w spektaklu w Domu Legend Toruńskich, w którym  każdy mógł się wcielić w rolę króla, rycerza krzyżackiego, giermka, mistrza budowy, flisaka  czy dzwonnika. Uczniowie zwiedzali miasto pod okiem świetnego przewodnika, który w niesamowicie barwny sposób opowiadał o zabytkach i legendach miasta Torunia. Bardzo ciekawym punktem wycieczki  była gra miejska „ Odkrywcy toruńskich tajemnic” , w której uczestnicy zostali podzieleni na  grupy i wraz z opiekunami przy pomocy mapy i listy zadań do wykonania musieli znaleźć w mieście określone miejsca i ich tajemnice. Przed Planetarium, które było kulminacyjnym punktem programu, pan przewodnik podsumował wyniki rywalizacji. Zwycięzca był jeden, ale wszystkie grupy wypadły świetnie. Uczestnicy zostali nagrodzeni toruńskimi piernikami oraz dyplomami . Planetarium było miejscem relaksu, gdzie uczniowie mogli wybrać się w kosmiczną podróż. Wszyscy zmęczeni ale w świetnych humorach wrócili do domu.