5 października uczniowie klas  3c i 2c wraz z wychowawczyniami p. Agnieszką Perlińską i p. Izabelą Ochotą oraz p. Malwiną Zielińską, uczestniczyli w całodniowej wycieczce do Poznania. Pierwszą atrakcją wycieczki  było zwiedzanie Palmiarni Poznańskiej w formie przetrwania w tropikalnej dżungli. Po wyczerpujących zajęciach, uczniowie udali się na obiad do restauracji ,,Bamberka”  na Starym Rynku w Poznaniu. Kolejną atrakcją była wizyta w Rogalowym Muzeum Poznania. Tam uczniowie usłyszeli legendy o powstaniu rogali, zapoznali się ze składnikami i recepturą ich powstawania. Najwięcej  emocji wśród dzieci wzbudziły warsztaty cukiernicze oraz rozmowa w gwarze poznańskiej. Następnie uczniowie zwiedzali Stary Rynek, gdzie przy pięknej pogodzie, kupowali pamiątki z wycieczki. Na koniec udali się  do kina HELIOS na film pt. ,,Rodzinka rządzi”. Uczniowie oglądali seans filmowy na wyjątkowo wygodnych fotelach. Ten dzień, pełen emocji i wrażeń, zakończył się powrotem do miejsca zbiórki o godz. 21:00.