15 marca, w środę odbył się szkolny etap konkursu recytatorskiego z cyklu „Czerwieńcie, zieleńcie się słowa”. Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczniów naszej szkoły. Wzięło w nim udział 21 recytatorów.

Przez dwie godziny w sali na trzecim piętrze rozbrzmiewała poezja w najlepszym wykonaniu. Podczas konkursu atmosfera między uczestnikami była bardzo miła i koleżeńska. Mimo stresu, wszystkie dzieci świetnie się bawiły, prezentując swój talent recytatorski. Po wysłuchaniu prezentacji komisja artystyczna: Joanna Trembasiewicz, Aldona Piwońska, Renata Sochacka, Elżbieta Nowak i Agnieszka Perlińska postanowiła nagrodzić 10 uczniów: Antonię Bakalarz (1c), Nadię Mikowską (2b), Magdalenę Okupińską (1c), Valeriię Fedorets (4b), Igę Grzelczak (4c), Aleksandra Choręziaka (5c), Kalinę Rylską (5c),  Brunona Grabarę (6d), Wiktorię Straszewską (7c), Annę Matveievą (8a). Laureaci reprezentować będą szkołę w kolejnych etapach konkursu.

 Poziom recytacji uczniów naszej szkoły był wysoki, dlatego przyznano także 11 wyróżnień. Otrzymali je:  Maja  Zioła (3b), Lilianna Jończyk (2b), Polina Kolesnikova (3c), Mikołaj Rojek (4c), Jan Szczepanik (4c), Weronika Wierzba (4b), Natalia Górska (5a), Aleksandra Fornalska (5a), Ewa Piekarska (6c), Gabriela Marciniak (7c), Kornelia Kacprzak (8c).

Na zakończenie wykonano pamiątkowe zdjęcie, a każdy uczestnik otrzymał dyplom i słodki upominek.

 Wszystkim uczestnikom konkursu składamy serdeczne gratulacje, a laureatom życzymy sukcesów w kolejnych etapach zmagań recytatorskich.