Dawno, dawno temu Albert Einstein powiedział „Życie jest jak jazda na rowerze. Żeby utrzymać równowagę, musisz być w ciągłym ruchu”. Właśnie takie motto towarzyszyło uczestnikom wycieczki rowerowej w dniu 29.05.2023r. Kilka minut po godzinie 8:00 śmiałkowie z klas 7b i 8b wraz z opiekunami wyruszyli zwiedzać najbliższą okolicę. Na trasie znalazła się największa w Polsce farma fotowoltaiczna w Brudzewie oraz zbiorniki wodne - Adamów, Koźmin. Punktem finałowym był piknik w Bogdałowie. Na kolejnych etapach trasy towarzyszył nam zaproszony pracownik KWB Konin, który przygotował wiele ciekawostek dotyczących zwiedzanych terenów. Dowiedzieliśmy, że w pobliskiej kopalni nie eksploatuje się już węgla, prowadzona jest rekultywacja terenów pogórniczych oraz że ZE PAK SA realizuje projekty związane z produkcją zielonej energii.

Wycieczka została zorganizowana w ramach III edycji sportowej rywalizacji między uczniami, nauczycielami i rodzicami pt. Igrzyska Kilometrzyska, której organizatorem w naszej szkole jest Stowarzyszenie Kopernik Plus.