2 czerwca uczniowie klasy 6b, 6d oraz starsza grupa teatralna "Szpilka" wzięli udział w projekcie „Promocja zbóż i przetworów zbożowych podczas eventów z okazji Dnia Dziecka”. Motywem przewodnim wydarzeń była dobra zabawa uczestników połączona z degustacją i edukacją w zakresie przetworów zbożowych posiadających znak Produkt Polski. Udział w projekcie był bezpłatny.

Na początek baseny termalne w Uniejowie.

Baseny termalne w Uniejowie były do naszej dyspozycji przez 2 godziny

Następnie szereg atrakcji w Zagrodzie Młynarskiej.

Zaczęliśmy od zwiedzania zabytkowego wiatraka z przewodnikiem. Zademonstrowano zasady działania młyna, przedstawiono jego historię i opowiedziano o dawnym młynarstwie. Przekonaliśmy się, jak ciężka była praca młynarza i jakich umiejętności wymagał od niego wykonywany zawód.

Druga część warsztatów odbyła się w stodole, gdzie zapoznaliśmy się z życiem dawnej wsi, poznaliśmy rodzaje zbóż, sposób ich uprawy i pozyskania ziarna. Dowiedzieliśmy się, jak duży postęp dokonał się w rolnictwie i jak wiele wysiłku wymagała kiedyś produkcja żywności.

To oczywiście nie koniec atrakcji, wysłuchaliśmy także prelekcji dietetyka, który udzielił cennych wskazówek w zakresie zdrowego odżywiania dzieci i młodzieży. Otrzymaliśmy również ciepły posiłek przygotowany w oparciu o przetwory zbożowe.