W słoneczny wtorkowy poranek 6 czerwca klasy IVb i IVc wyruszyły na wycieczkę do muzeum w Gosławicach. Czekało tam na dzieci mnóstwo atrakcji: zwiedzanie XIX-wiecznego zamku, dworku szlacheckiego, skansenu oraz zajęcia warsztatowe poprzedzone krótkim wykładem
i filmami o historii Ziemi. Każde dziecko wróciło z własnoręcznie wykonanym globusem, mnóstwem zdjęć oraz wiedzą dotyczącą zmian klimatu i położenia kontynentów na przestrzeni dziejów naszej planety. Dużym zainteresowaniem cieszyła się też makieta słonia leśnego sprzed stu tysięcy lat oraz wystawa starych maszyn. Czwartoklasiści przekonali się dzisiaj, że nawet krótkie wycieczki „uczą, bawią i … wychowują”- pozwalają zrozumieć procesy nieustannie zmieniające naszą „błękitną planetę”.
Dzieci wyjechały na wycieczkę pod opieką pani Anny Ulańskiej, Elżbiety Kaczmarek i Joanny Trembasiewicz.