5 maja obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych oraz Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną. Święto to miało na celu promowanie równouprawnienia, godności oraz pełnego uczestnictwa osób z niepełnosprawnością w życiu społecznym i zawodowym, a także promowanie empatii, zrozumienia i szacunku wobec drugiego człowieka. Kolorem przewodnim tego dnia był kolor czerwony, który symbolizował STOP wobec wszelkich niegodnych praktyk względem osób niepełnosprawnych. Ubrani na czerwono zrobiliśmy wspólne zdjęcie przy szkolnej gazetce manifestując w ten prosty sposób nasz sprzeciw wobec wszelkich złych zachowań w stosunku do osób z różnymi niepełnosprawnościami i ograniczeniami.







