Powiatowe Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym 2026

7 maja 2026 roku w Szkole Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Turku odbyły się Powiatowe Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym 2026 dla uczniów szkół podstawowych. Organizatorem turnieju była Komenda Powiatowa Policji w Turku oraz Szkoła Podstawowa nr 1 w Turku.

Do rywalizacji przystąpiło 16 najlepszych drużyn, reprezentujących gminy z terenu Powiatu Tureckiego.

O godzinie 9:00 turniejowe konkurencje rozpoczęły testy z wiedzy dotyczącej przepisów ruchu drogowego oraz kolejności przejazdu przez skrzyżowania, jazdy rowerem po miasteczku ruchu drogowego, jazdy rowerem po torze sprawnościowym oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Po kilku godzinach turniejowych zmagań komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych.

W grupie I (młodszej) zwycięzcami zostali uczniowie Zespołu Szkół w Przykonie (gmina Przykona), miejsce drugie zdobyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Turku (gmina miejska Turek), a trzecie miejsce zajęli reprezentanci Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Słodkowie (gmina wiejska Turek).

W grupie II (starszej) miejsce pierwsze wywalczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. UNICEF w Turku (gmina miejska Turek), miejsce drugie przypadło uczniom Zespołu Szkół w Przykonie (gmina Przykona), a trzecie miejsce przypadło przedstawicielom Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Słodkowie (gmina wiejska Turek).

Drużyny, które zajęły pierwsze miejsca w swoich kategoriach wiekowych, reprezentować będą Powiat Turecki w eliminacjach wojewódzkich konkursu.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom turnieju ogromnej wiedzy i umiejętności, a najlepszym sukcesów w kolejnych etapach konkursu.