20 maja br. klasa 5b wzięła udział w warsztatach w Publicznej Bibliotece Pedagogicznej w Turku, które były częścią projektu edukacyjnego „Jak pokonać bestie?”.
Pierwsza część zajęć pt. „Smog – czas pokonać bestię” dotyczyła zjawiska smogu – jego przyczyn, skutków oraz sposobów walki z zanieczyszczeniem powietrza. Uczniowie uczestniczyli w prezentacjach multimedialnych oraz grze „Milionerzy” na platformie LearningApps. Pracując w drużynach, odpowiadali na pytania związane z tematyką zajęć – większość odpowiedzi była poprawna, co świadczy o dużym zaangażowaniu i wiedzy uczniów.
Druga część warsztatów miała charakter twórczy. Uczniowie, pracując w małych zespołach, tworzyli plakaty społeczne promujące troskę o środowisko. Zajęcia rozwijały poczucie sprawczości oraz odpowiedzialności za otaczający nas świat.
Na zakończenie warsztatów na uczniów czekała miła niespodzianka – za aktywny udział i zaangażowanie zostali poczęstowani słodkim cukierkiem.
To była cenna i inspirująca lekcja ekologii połączona z dobrą zabawą i pracą zespołową.







