Dwie uczennice ze Szkoły Podstawowej nr 1 uzyskały tytuł laureata wojewódzkich konkursów przedmiotowych zorganizowanych przez Kuratorium Oświaty w Poznaniu. Aleksandra Janik wykazała się doskonałą znajomością geografii, a Lilianna Walczak zaprezentowała wysoki poziom kompetencji z zakresu języka angielskiego zdobywając najwyższe wyróżnienia w prestiżowym konkursie. Ósmoklasistki odebrały zaświadczenia z rąk Wielkopolskiego Kuratora Oświaty dr Igora Bykowskiego.

Ceremonia wręczenia odbyła się w uroczystej atmosferze, gromadząc nauczycieli, rodziców oraz przedstawicieli władz oświatowych. Podczas wydarzenia podkreślono znaczenie nauki i rozwijania pasji w życiu młodych ludzi. Sukces uczennic jest dowodem na to, że ciężka praca i determinacja przynoszą efekty.

Uczennice do konkursu zostały przygotowane przez Panie: Małgorzatę Kaczkowską (nauczycielkę geografii) i Agnieszkę Płóciennik (nauczycielkę języka angielskiego).

 

16 kwietnia odbyły się Wielkopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Pleszewie.
Naszą szkołę w kategorii aerobik grupowy reprezentowały uczennice z klasy 7a : Kornelia Ch, Aleksandra S, Aleksandra J, Amelia B, Antonina M, Maria K, Emilia B, Natalia G oraz Julia K. Zespół taneczny przygotowała Pani Nikola Rojek.

 

W poniedziałkowy poranek uczniowie klasy 1a pod opieką wychowawcy p. Justyny Witoskiej oraz p. Oli Święcickiej wybrali się na swoją pierwszą wycieczkę do Zagrody Olszówka. Wycieczka rozpoczęła się od zwiedzania gospodarstwa oraz poznania wszystkich zwierząt w tym małych kózek, które od samego początku podbiły serca wycieczkowiczów. Następnie dzieci same przygotowały kluseczki, które później wraz z żurkiem spożyły na świeżym powietrzu. Na sam koniec uczniowie samodzielnie przygotowali wielkanocne wieńce, które zabrali ze sobą do domu. Zapraszamy na krótką fotorelację i życzymy wszystkim Wesołych Świąt.

 

W niedzielę 13 kwietnia grupy taneczne pod opieką Pani Nikoli Rojek wystąpiły w Krainie Wielkanocnego Zająca.

 

 

7 kwietnia 2025 roku obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia pod hasłem „Zdrowe początki, pełna nadziei przyszłość”, które miało na celu przybliżenie tematu zdrowia od płodu, przez zdrowie matki, aż po budowanie zdrowego społeczeństwa. Z tej okazji nasza szkoła zorganizowała szereg działań, mających na celu promowanie zdrowego stylu życia wśród uczniów.
Uczniowie klas 4 przygotowali zdrowe kanapki i przekąski, zwracając szczególną uwagę na wartości odżywcze składników i ich wpływ na zdrowie. Pielęgniarka szkolna przeprowadziła pogadankę z uczennicami klasy 5, dotyczącą higieny osobistej oraz ogólnych zasad dbania o zdrowie. W klasach 7 uczniowie przygotowali multimedialne prezentacje, które zaprezentowali społeczności szkolnej, dzieląc się efektami swojej pracy na temat zdrowego stylu życia. Z kolei w klasach 8 odbyły się warsztaty z panią dietetyk, która omówiła zasady zdrowego odżywiania i wpływ diety na organizm.
Dzięki tym działaniom uczniowie nie tylko poszerzyli swoją wiedzę na temat zdrowia, ale również zostali zmotywowani do podejmowania zdrowych wyborów w codziennym życiu.

 

W sobotę, 5 kwietnia w Szkole Podstawowej w Kowalach Pańskich odbyły się Powiatowe Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. W grupie wiekowej klas 5-8 naszą szkołe i miasto reprezentował Antoni Janaszkiewicz z klasy 8b.
Konkurs składał się z dówch części: pisemnego testu oraz ustnego finału, który wyłonił zwycięzców. Antoni zajął II miejsce w swojej kategorii wiekowej - gratulujemy sukcesu!

 

To, że podróże kształcą nikogo nie trzeba przekonywać, a wycieczki te bliskie i te dalekie dają wiele radości i pozwalają na klasową i międzyklasową integrację.
Klasy piąte piątkowe lekcje zamieniły na wycieczkę do Kopalni Soli w Kłodawie i do Chełmna.
Pobyt w kopalni soli był niezapomnianym doświadczeniem. Zjeżdżając głęboko pod ziemię, mogliśmy podziwiać majestatyczne korytarze i komory, które kryją w sobie historię oraz bogactwo naturalne Polski. Smakowanie soli prosto z kopalni było wyjątkowym przeżyciem – jej czystość i intensywność robiły wrażenie. Moment wystrzału dynamitu, który mieliśmy okazję usłyszeć, dodał emocji i pozwolił nam zrozumieć, jak wygląda praca górników. Na koniec każdy uczestnik wybrał sobie grudkę soli na pamiątkę.

Następnie udaliśmy się do Chełmna, gdzie odwiedziliśmy miejsce pamięci poświęcone ofiarom obozu zagłady z czasów II wojny światowej. Była to chwila refleksji i zadumy nad tragiczną historią, która nigdy nie powinna zostać zapomniana. Spacerując po terenie obozu, czuliśmy ciężar przeszłości, ale także potrzebę przekazywania wiedzy o tych wydarzeniach kolejnym pokoleniom.

To była wycieczka pełna kontrastów – od zachwytu nad pięknem natury i techniki w Kłodawie, po głęboką refleksję nad historią w Chełmnie.

 

W środę klasa 3a wzięła udział w Niebieskich Igrzyskach organizowanych z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu oraz Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu organizowanym przez Zespół Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Turku.
Uczniowie z klasy 3a brali udział w konkurencjach oraz zabawach sportowych. Na koniec pobiegli w sztafecie, gdzie na mecie czekały na nich medale.
Bardzo dziękujemy za zaproszenie

 

2 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Z tej okazji na znak solidarności uczniowie i nauczyciele ubrali się na niebiesko, ponieważ ten kolor jest kolorem osób w spektrum autyzmu. Oprócz tego uczniowie robili sobie zdjecia na tle skrzydła motyla, który również jest symbolem dla tej wyjątkowej grupy społecznej.

 

W środę 2 kwietnia odbyła się kolejna pogadanka przeprowadzona przez p. Adriannę Borowiak z cyklu Pięknie Różni.
Tym razem p. Adrianna gościła w klasie 1a i 2c. Poniżej zdjęcia z tego wydarzenia.