Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej nr 1w Turku był obchodzony pod hasłem „Na sportowo i wesoło”. Uczniowie klasy 3a z wychowawczynią H. Baran i rodzicami spędzili ten dzień w pobliskim lesie. Po pieszej wędrówce zostali serdecznie powitani przez pracownika Nadleśnictwa.

Klasa przystąpiła do Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego organizowanego przez Instytut Badawczy Nadleśnictwa w Sękocinie pod hasłem „Cztery żywioły w lesie”. W ramach tego projektu odbyło się w Nadleśnictwie spotkanie z pracownikiem tego Instytutu p. Arturem Sawickim. Jest on pasjonatem przyrodnikiem, popularyzatorem wiedzy o środowisku przyrodniczym,  zajmującym się kształtowaniem właściwych postaw ekologicznych. Dzieci miały okazję uczestniczyć w bardzo ciekawej lekcji przyrody prowadzonej przez p. Artura.

Dzięki pomocy i życzliwości pracowników Nadleśnictwa zostało przygotowane ognisko i pieczenie kiełbasek. Rodzice przygotowali słodki poczęstunek. Na zakończenie spotkania każde dziecko otrzymało od pana Artura kalendarz, grę planszową i karcianą tematycznie związaną z hasłem przewodnim „Cztery żywioły w lesie”. Wszyscy pełni wrażeń wrócili do szkoły i z pewnością będą długo wspominać to wydarzenie.