W dniu 21 października br. w Szkole Podstawowej nr 1 w Turku na zaproszenie opiekuna kółka przyrodniczego odbyło się spotkanie z leśnikiem.

Celem zajęć było uświadomienie dzieciom ogromnego znaczenia gospodarczego, społecznego i przyrodniczego lasów oraz pokazanie, jak poszczególne elementy przyrody oddziałują wzajemnie na siebie.

Uczestnicy zajęć dowiedzieli się również, iż leśnicy są świadomi, jak wielkie znaczenie ma zachowanie możliwie dużej różnorodności biologicznej polskich lasów.

W trakcie spotkania pani leśnik zapoznała dzieci z pracą leśnika i środowiskiem lasu. W ramach kampanii społecznej „Sadzimy" opowiedziała dzieciom, w jaki sposób należy prawidłowo posadzić drzewko.

Na zakończenie każdy z uczestników spotkania otrzymał sadzonkę świerka, do samodzielnego zasadzenia w swoim ogródku. W czasie spotkania uczniowie odbyli też spacer po boisku szkolnym i razem z panią leśnik dokonali inwentaryzacji drzew rosnących na przyszkolnym boisku. Bez błędu rozpoznali olsze, dęby, jarząby, klony, lipy, jesiony i głóg.

Dzieci bardzo angażowały się w zajęcia, chętnie odpowiadały na stawiane im pytania oraz same zadawały wiele pytań dotyczących przyrody i pracy w lesie. Na swoje pytania otrzymały od pani leśnik wyczerpujące odpowiedzi.

Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, a wysłuchane ciekawostki i wiadomości poszerzyły wiedzę przyrodniczą dzieci.