15 września przypada Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto odkrywania przez uczniów własnych talentów, kreatywności, ale też i odwagi.

W tym roku Dzień Kropki obchodzony był pod hasłem „Kropka w mojej wyobraźni”. Każdy, od klasy pierwszej do ósmej, mógł pokazać swe możliwości i zaprezentować  sposób, w jaki postrzega świat. Uczniowie mieli potraktować kropkę plastycznie, matematycznie, geograficznie, historycznie, literacko, aktorsko… słowem, jak się da.

Kreatywność młodych ludzi nie zna granic, gdyż okazało się, że ilość sposobów wykorzystania kropki jest ogromna. Wpłynęło dużo prac plastycznych, gdzie kropeczka, kropka, albo i wielkie kropisko było zastosowaną techniką  lub zasadniczym tematem. Niektórzy uczniowie ujawnili talenty poetyckie, bowiem o kropce powstały wierszyki, ody i fraszki. Nawet w chemii dostrzeżono możliwości „kropkowe”. Wystarczyło wykorzystać symbole pierwiastków. Pojawiła się też „praca historyczna” analizująca korzenie kropki. Z kolei fascynatka polskiej gramatyki przedstawiła ogromną rolę tego maleńkiego znaku w naszym języku. Była też gra planszowa i wariacja językowa (j. angielski).

Liczba i różnorodność prac wszystkich mile zaskoczyła. Nasi uczniowie, jak zawsze, są kreatywni i nie boją się łamać schematów.