KOLEJNY SUKCES „JEDYNECZKI” 1. Zapraszamy do wspólnych gier i zabaw ruchowych

Miło nam poinformować, że zespół l. 2a - JEDYNECZKApod opieką wychowawcy Grażyny Sujewicz zajął I miejsce w IX edycji ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Zdrowo jem, więcej wiem”, w kategorii klas II-III, etap: ZIMA, pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser- Dudy. Projekt jest częścią programu prowadzonego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska „Aktywnie po Zdrowie” i ma charakter ogólnopolskiej międzyszkolnej rywalizacji zespołowej. Uczniowie kl. 2a zdobywali nie tylko wiedzę o zdrowym odżywianiu, ale przede wszystkim kształcili prawidłowe nawyki żywieniowe, realizowali mini-projekty w grupach. Przez zabawę, doświadczenia, działania praktyczne, lekcje tematyczne, konkursy, zajęcia plastyczne i aktywność fizyczną wzbogacili wiedzę o to co, ile i kiedy jeść oraz jak aktywnie spędzać czas wolny, żeby być zdrowym, silnym i radosnym.W realizację projektu zaangażowali się także rodzice, za co serdecznie dziękujemy.

Dzieci nie tylko zapoznały się z zasadami zdrowego odżywiania, ale także promowały zdobytą wiedzę i umiejętności w szkole, rodzinie i środowisku lokalnym. W ramach projektu między innymi powstało wiele plakatów, ulotek, prezentacji prozdrowotnych, odbyły się spotkania z rodzicami w formie FORUM,biegi rodzinne - RODZICE NA START oraz akcje szkolne: AKTYWNA PRZERWA, ZALICZ BAZY, WITAMINKOWO i KOLOROWO, inscenizacje edukacyjne. To tylko nieliczne działania podjęte przez drugoklasistów.

Jednym słowem: JEDYNECZKA spisała się na medal.

Udostępnij

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn