ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

4 września 2017 r. (poniedziałek)

1) Uczniowie klas pierwszych - godz. 10.00

Uczniowie wraz z rodzicami spotykają się z wychowawcami
w salach lekcyjnych w budynku SP1 przy ul. 3 Maja 29
Numery sal będą podane przy listach uczniów na tablicy ogłoszeń w szkole.

2) Uczniowie klas 7 i oddziałów gimnazjalnych - godz. 9.00

Uczniowie spotykają się na dziedzińcu przed budynkiem SP1 przy ul. Parkowej 3, następnie po uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego przechodzą z wychowawcami do sal lekcyjnych.

3) Uczniowie klas 2 - 6 - godz. 11.00

Uczniowie spotykają się w sali sportowej w budynku SP1 przy ul. 3 Maja 29, następnie po uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego przechodzą z wychowawcami do sal lekcyjnych.

Wniosek o zgłoszenie dziecka z obwodu

Wniosek o przyjęcie dziecka spoza obwodu szkoły

Zasady rekrutacji do klasy 1 - SP1

Oświadczenie o wielodzietności rodziny kandydata

RODZICU  SZEŚCIOLATKA - warto wiedzieć:

OŚRODEK ROZWOJU EDUKACJI  ( www.ore.edu.pl )
przygotował stronę internetową dla rodziców poświęconą sześciolatkowi. Prezentuje tam artykuły, opinie ekspertów, przykłady praktyk z innych krajów, przytacza najczęstsze wątpliwości rodziców wraz z odpowiedziami oraz zaprasza do zadawania pytań przez formularz kontaktowy.

PORADY  DLA  RODZICÓW

PIERWSZOKLASISTÓW

Rozpoczęcie nauki w szkole to duże wyzwanie
zarówno dla samego dziecka,  jak i jego rodziców.
Oznacza ono zwiększenie obowiązków,
a także pojawienie się problemów,
z którymi nasza pociecha nie zawsze będzie w stanie sobie poradzić.
Dlatego warto, dobrze przygotować się do tego ważnego wydarzenia.
Rozmowa z dzieckiem to podstawa przygotowania
dziecka do rozpoczęcia nauki.

Należy także pamiętać, aby przedstawić szkołę, jako miejsce przyjazne dziecku, w którym łatwo nawiąże nowe przyjaźnie oraz zdobędzie potrzebną wiedzę i umiejętności.

Wycieczka do szkoły, do której będzie chodził Wasz maluch również będzie bardzo dobrym pomysłem, na pokonanie lęku i stresu związanego z nowym etapem,
który nastąpi w jego życiu.

Rodzice powinni również uczyć dzieci dyscypliny, tak aby łatwiej było przygotować im się do warunków szkolnych oraz zapewnić dziecko, że zawsze może zapytać nauczyciela o wszystko,co jest dla niego niejasne lub niepokojące.

Warto uzmysłowić dziecku, że dzięki zajęciom szkolnym będzie bardziej samodzielne oraz nauczy się szacunku i tolerancji wobec swoich rówieśników oraz osób dorosłych.

W dużej mierze to od Was, Drodzy Rodzice zależy, jaki będzie start Waszego dziecka.
Bądźcie również obecni na spotkaniach dla rodziców przygotowanych specjalnie
dla Was przez Dyrekcję i nauczycieli.

Zorganizujcie miejsce dla dziecka, w którym będzie mogło odrabiać zadanie domowe.
Tak organizujcie dziecku dzień, aby wystarczało mu czasu na naukę, zabawę i odpoczynek.

Zapewniajcie dziecko, że wierzycie w nie, że da sobie radę,
że może liczyć na Waszą pomoc.

Gdy wróci do domu ze szkoły zapytajcie co wydarzyło się w szkole,
co jest na zadanie domowe, co trzeba przygotować na następny dzień.

Rozmawiajcie z dzieckiem spokojnie, stres i nerwy
nie są dobrym doradcą.

O wszystkich problemach rozmawiajcie na bieżąco z dzieckiem.
Bądźcie w stałym kontakcie z wychowawcą klasy.

PREZYDIUM  RADY  RODZICÓW

O  WYKORZYSTANIU  SKŁADEK  NA  RADĘ  RODZICÓW

Składka na Radę Rodziców w roku szkolnym 2015/2016 wynosi – 50 zł

Drugie  dziecko z rodziny wpłaca 30 zł,  kolejne dzieci są zwolnione z opłaty

Wpłata I raty – 40 zł upoważnia do otrzymania paczki choinkowej

Składki na rzecz RADY RODZICÓW wydatkowane są ponadto na :

1. Dofinansowanie zakupu nagród i wyróżnień na koniec roku szkolnego za uzyskanie bardzo dobrych
    wyników w nauce oraz zachowaniu; za osiągnięcia w konkursach, festiwalach, zawodach
    sportowych  itp.

2. Dofinansowanie przejazdu uczniów na zawody sportowe, konkursy, festiwale.

3. Dofinansowanie do zakupu zdjęć do kroniki szkolnej.

4. Zakup wiązanek okolicznościowych z okazji m. in. ważnych rocznic, świąt państwowych,
   Święta Patrona Szkoły.

5. Zakup dla wszystkich uczniów paczek noworocznych oraz opłata zespołu muzycznego.

6. Dofinansowanie do wieczorku pożegnalnego uczniów kończących szkołę /opłata zespołu
    muzycznego/.

7. Dofinansowanie do zakupu sprzętu sportowego i pomocy dydaktycznych na potrzeby uczniów.

8. Dopłata drobnych remontów (farby, lakiery).

9. Finansowanie zakupów polepszających bazę szkoły:

2007r. -  2 komputery do pracowni komputerowej;
2008r. –  klimatyzator w pracowni komputerowej;

2009r. -  dofinansowanie do remontu parkietu w sali 306; oraz – dofinansowanie do zakupu regałów
              w  wypożyczalni biblioteki szkolnej;
2010 r. - zakup sprzętu nagłaśniającego;

2011r. -  rozbudowa monitoringu o kamery na korytarzach oraz nowy rejestrator i monitor.

2012r. – wykonanie 3 segmentów szatni uczniowskich.

2013r. - wykonanie 3 kolejnych segmentów szatni uczniowskich.

2014 r. - zakup krzeseł do sali 406 - pracownia polonistyczna.

2015 - dofinansowanie do zakupół stolików i krzeseł w sali 305 - sala polonistyczna i świetlica profilaktyczna.

Dziękujemy tym Rodzicom, którzy w bieżącym roku szkolnym już dokonali wpłaty składki   na  rzecz  rady Rodziców.  Apelujemy do   wszystkich pozostałych o wspomożenie naszych działań poprzez uregulowanie tej składki, dzięki czemu zostanie zrealizowanych wiele działań zaplanowanych na bieżący rok szkolny.

PREZYDIUM   RADY RODZICÓW

DYREKTOR SZKOŁY

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn