PIERWSZAKI ŚLUBOWAŁY!pierwszaki 1

30 października w Szkole Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Turku, odbyła się Uroczystość Ślubowania Klas Pierwszych. Pierwszaki ubrane w stroje galowe, w obecności rodziców i nauczycieli ślubowały, że będą się pilnie uczyć oraz wypełniać wszystkie obowiązki i zadania ucznia tak, aby przynieść zadowolenie sobie i rodzicom. Przyrzekały szanować rówieśników i dorosłych, jak przystało na wzorowych uczniów naszej szkoły. Po ślubowaniu, pani dyrektor pasowała dzieci na uczniów, po czym pierwszaki złożyły pamiątkowe pieczątki w "Kronice Szkoły". Część oficjalna uroczystości została wzbogacona o występy artystyczne dzieci - wiersze i piosenki. Oprócz pierwszaków w części artystycznej wystąpili także uczniowie starszych klas: 3d - Lilianna Walczak, Adrianna Kozłowska, Brunon Grabara, 5d- Gabriela Tyczyńska, Nadia Witkowska. Uroczystość poprowadzili uczniowie z klasy 4c- Gabriela Marciniak i Tomasz Potyralski.

Wszystkim, którzy uświetnili ten wyjątkowy dzień, serdecznie dziękujemy.

Czytaj więcej: PIERWSZAKI ŚLUBOWAŁY!

 


RÓŻAŃCOWY PAŹDZIERNIK DLA MISJI

rozaniec 1

W tym roku Kościół przez cały październik szczególnie modlił się za misjonarki i misjonarzy. W Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa również i nasi uczniowie z katechetami przygotowywali rozważania oraz prowadzili pod okiem duszpasterzy nabożeństwa różańcowe. Siostra Maksymiliana z pomocą rodziców zorganizowała różaniec misyjny. 22 uczniów z naszej szkoły wzięło udział w parafialnym konkursie „Róża- Różaniec dla Najświętszej Maryi Panny”. W poniedziałek, 28 października wszyscy otrzymali pamiątki udziału. Wśród nagrodzonych są również nasi uczniowie. Najważniejsze, że tak jak na dzieci ze szkoły podstawowej przystało, popłynęła modlitwa różańcowa i to wprost z młodych serc przez Serce Maryi do NIEBA.

Czytaj więcej: RÓŻAŃCOWY PAŹDZIERNIK DLA MISJI

 


 

WYSTAWA "OJCOWIE NIEPODLEGŁOŚCI" W SP1 20191024 074148

W SP nr 1 w okresie od 2 do 29 października prezentowana była wystawa Ojcowie Niepodległości, która została wypożyczona z IPN w Poznaniu. Wystawa wpisuje się w obchody Święta Niepodległości 11 Listopada. Część wstępna wystawy  zawiera mapę Polski z lat 1918-1919, na podstawie której można prześledzić, jak zmieniały  się granice II Rzeczypospolitej, a także oś czasu przedstawiającą najważniejsze wydarzenia procesu odbudowy państwa. Główna część wystawy przedstawia liderów walki o wolną Polskę w 1918 roku: Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Jana Ignacego Paderewskiego, Wincentego Witosa, Wojciecha Korfantego i Ignacego Daszyńskiego. Uczniowie chętnie zwiedzali wystawę nie tylko na lekcjach historii , często oglądali indywidualnie podczas  przerw. Dużym zainteresowaniem cieszyły się ponad dwumetrowe plansze z sylwetkami wybitnych mężów stanu opatrzone biogramami w języku polskim i angielskim. Należy podkreślić, że mimo różnych poglądów politycznych polityków, wszyscy oni w sprzyjających warunkach zewnętrznych  zjednoczyli się w dążeniu w odzyskaniu przez nasz kraj niepodległości.  Była to ważna lekcja patriotyzmu, aby pamiętać o tych, którzy poprowadzili Polaków do wolności.

Czytaj więcej: WYSTWA "OJCOWIE NIEPODLEGŁOŚCI" W SP1


 

W POSZUKIWANIU WROCŁAWSKICH KRASNALIreceived 509891146255873

Wycieczki są integralną częścią nauczania, dają możliwość poznawania piękna polskiej ziemi. Na taki wyjazd udali się we wtorek 22 października 2019r. uczniowie z klas 6b, 6d i 8c. Wrocław to jedno z najpiękniejszych miast, którego uroki mogła podziwiać młodzież z 50. piętra wieży Sky Tower. Panorama miasta z perspektywy punktu widokowego była imponująca.

Wycieczkowiczom towarzyszyła wspaniała pogoda, a spacer po Ostrowie Tumskim dał im możliwość zachwycania się pięknem tego miejsca. Obejrzeli Katedrę św. Jana Chrzciciela,
a potem przez Most Zakochanych zawędrowali na Stare Miasto. Na wrocławskiej Starówce nastolatki podziwiali zabytkowe kamienice, ratusz i wspaniałą fontannę. Największą atrakcją dla uczniów było poszukiwanie krasnali, które można było spotkać na szlaku pieszej wędrówki. Na zakończenie wycieczki podziwiali „Panoramę Racławicką” przedstawioną na olbrzymim płótnie.

Ten wspaniały dzień zakończył się późnym wieczorem powrotem do Turku.

Czytaj więcej: WYCIECZKA WROCŁAW

 


 

ZE ŚWIĘTYMI NA SZKOLNEJ KATECHEZIE20191028 121402 resized

W Szkole Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza uczniowie z klas młodszych w czasie szkolnych katechez zapoznawali się z życiorysami Świętych. W niedzielę 27 października w Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa podczas Mszy św. o 11.30 chętne dzieci i z naszej szkoły wzięły udział w akcji parafialnej pod hasłem „Wybierz Świętego i przebierz się za niego”. Przygotowały specjalne stroje aby przypomnieć, że i „mały i duży” może świętym być. Dzieci z rodzicami mieli wspaniałe pomysły. Aranżując odpowiednie stroje, przekazały atmosferę tamtych lat i wieków. Uczestnicy odkryli na nowo prawdę, że każdy chrześcijanin jest powołany do świętości.

 

Czytaj więcej: ZE ŚWIĘTYMI NA SZKOLNEJ KATECHEZIE

 


 

XXI IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W PŁYWANIU75242080 2499492050099835 217534918106808320 n

 

ETAP POWIATOWY

 

24 października 2019r. w Turku odbył się etap powiatowy XXI Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Pływaniu. Sztafeta dziewcząt z klas 7 i 8 zdobyła tytuł Mistrza Powiatu Tureckiego w Pływaniu Drużynowym. Szkołę naszą reprezentowały: Szczupak Wiktoria kl. 8a, Cichomska Olga kl.8c, Szczupak Zuzanna kl. 8b, Modrzejewska Julia kl. 7d, Maciejewska Gabriela kl. 7c, Szuberska Amelia kl. 8d, Kałużna Aleksandra kl. 7d, Kujawa Aleksandra kl. 8d. Lis Amelia kl. 8a. Nasze uczennice odniosły również sukcesy w pływaniu indywidualnym na dystansie 50m. Amelia Szuberska zajęła 1. miejsce w stylu dowolnym, Gabriela Maciejewska - 2. miejsce w stylu dowolnym, Wiktoria Szczupak - 1. miejsce w stylu grzbietowym. Aleksandra Kałużna - 2. miejsce w stylu grzbietowym, Amelia Lis - 3. miejsce w stylu grzbietowym, Zuzanna Szczupak - 2.miejsce w stylu klasycznym, Olga Cichomska - 3. miejsce w stylu klasycznym. Wszystkie dziewczęta wykazały się dużym zaangażowaniem i wielką wolą sportowej rywalizacji. Gratulujemy sukcesów i życzymy powodzenia na Mistrzostwach Wielkopolski w Poznaniu. Opiekun: Barbara Knop

Chłopcy z klas VII-VIII rywalizowali na dystansie 6x50m stylem dowolnym i zdobyli Mistrzostwo Powiatu. Jednocześnie poprawiając rekord szkoły o ponad cztery sekundy. Mistrzostwo Powiatu dało im awans do Mistrzostw Wielkopolski. Szkołę naszą reprezentowali: Buda M.8b, Gargula K.7d, Grenda B.7c, Jasiakiewicz D.8b, Jóźwiak M.8a, Kacprza M.8d, Walczykowski W.8b, Włodarczyk J.8a. Chłopcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Opiekun A.Michalski

 

 

 

 

Czytaj więcej: XXI IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W PŁYWANIU ETAP POWIATOWY

 


 

SPOTKANIE Z MARYNARZEMmarynarz 1

W czwartek 24 października 2019 r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Turku mieli zaszczyt gościć pana Artura Blimela - Starszego Marynarza II Dywizjonu Okrętów Transportowo - Minowych w Świnoujściu. Dla pana Artura był to powrót do przeszłości, bowiem jest on absolwentem naszej szkoły, którą bardzo miło wspomina.

Marynarz przybył do nas, aby opowiedzieć uczniom o swojej pasji oraz specyfice wykonywanego zawodu. Na okręcie pełni funkcję elektryka okrętowego. Słuchając naszego gościa dowiedzieliśmy się jak wygląda praca i życie na okręcie, jak przebiegają podróże i jakie  zagrożenia czyhają na morzu. Pan Artur szczególnie podkreślił, że jego praca tak naprawdę jest służbą.

Ciekawym zagadnieniem w szczególności dla chłopców okazały się miny, bowiem marynarz pływa na okręcie transportowo - minowym.  Uczniowie z uwagą słuchali ciekawostek i z zainteresowaniem patrzyli na wyświetlane zdjęcia. I wreszcie przyszedł czas na pytania, których nie było końca. Pan marynarz udzielał wyczerpujących odpowiedzi. Uśmiechy na twarzach gościły podczas całego spotkania. Była to kolejna lekcja życia dla naszych uczniów, którzy już niedługo staną przed trudnym wyborem swojej ścieżki edukacyjno - zawodowej a wizyta gościa na pewno poszerzyła wiedzę i horyzonty uczniów.

Dziękujemy panu Arturowi za wspaniałe spotkanie.

 

Czytaj więcej: SPOTKANIE Z MARYNARZEM


KONKURS EMPIKgrafika na FB

Pomóż naszej szkolnej bibliotece wygrać 1000 książek w konkursie Empiku!

Głosuj codziennie w aplikacji mobilnej Empiku w dniach: 24.10–28.11.2019

Głosowanie w konkursie tylko w darmowej aplikacji mobilnej Empik!

W głosowaniu mogą wziąć udział tylko uczestnicy programu Mój Empik.

Codziennie możesz oddać 1 głos.

POBIERZ DARMOWĄ APLIKACJĘ EMPIK NA TELEFON

Czytaj więcej: 1000 KSIĄŻEK W KONKURSIE EMPIK

 


 

NIEZWYKŁY GOŚĆ w SP120191007 133310

Uczniowie klasy VI d mieli zaszczyt gościć panią Janinę Wiśniewską, babcię naszej uczennicy. Młodzież wysłuchała opowieści o losach polskiej rodziny, o jej trudnym, codziennym życiu
w okresie napaści i okupacji Niemiec oraz ZSRR. Uczniowie mieli także okazję zadawać pytania na temat ówczesnej rzeczywistości oraz dowiedzieć się, jacy wtedy byli młodzi ludzie i jak wojna wpłynęła na ich dalsze drogi życiowe. Na zakończenie dzieci zaśpiewały pieśń patriotyczną, podziękowały za opowieści, wręczając kwiaty, a pamiątkowe zdjęcie utrwaliło wspólnie spędzone chwile. Prowadzone przez uczniów wywiady z dziadkami lub pradziadkami na temat czasów wojennych staną się podstawą do publikacji pt. „Pamiętniki Pokoleń”. Spotkanie zorganizowane przez panią Bożenę Mielczarek i panią Renatę Sochacką było kontynuacją ogólnopolskiej akcji pt. „Przerwany marsz”, polegającej na symbolicznym dokończeniu 2 września 2019r, przerwanego przez wybuch II wojny światowej, marszu do szkoły ówczesnej młodzieży.

Czytaj więcej: Niezwykły gość w SP1

 


 

UDZIAŁ UCZNIÓW Z SP1 W OGÓLNOPOLSKIM BICIU REKORDU W JEDNOCZESNYM WYKONYWANIU RESUSCYTACJI KRĄŻENIOWO - ODDECHOWEJRKO2019 1

Pomysłodawcą przeprowadzanej od 2013 roku akcji jest Europejska Rada Resuscytacji, a organizatorem w Polsce – Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. SP1 w Turku co roku podejmuje wyzwanie w celu pobicia nowego rekordu. 16 października 2019 roku 174 uczniów z naszej szkoły wzięło udział w biciu rekordu w ramach „ Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca”. Przed przystąpieniem do akcji pan Błażej Błajet, ratownik medyczny, omówił najważniejsze aspekty przywracania czynności serca oraz udzielał uczniom wskazówek podczas przebiegu tak ważnego przedsięwzięcia.

Koordynatorem akcji była pani Bożena Janowska – nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa. Dziękujemy panu Błażejowi Błajetowi za bezinteresowną pomoc, a uczniom za udział w tym wyjątkowym wydarzeniu.

Czytaj więcej: UDZIAŁ UCZNIÓW Z SP1 W OGÓLNOPOLSKIM BICIU REKORDU W JEDNOCZESNYM WYKONYWANIU RESUSCYTACJI...

 


 

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W NASZEJ SZKOLEDEN szkolny 1

Dziękujemy  
za okazywaną nam życzliwość,
cierpliwość i wyrozumiałość.
Za kierowanie naszymi losami
tak, abyśmy zrozumieli to,
że szlachetność i dobroć musi być w nas,
a wtedy świat, w którym żyjemy będzie bezpieczny
i przyjazny dla każdego człowieka.


                    Samorząd Uczniowski

 

Czytaj więcej: DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W NASZEJ SZKOLE


XIX DZIEŃ PAPIESKIpapieski 14

W Szkole Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Turku z okazji XIX Dnia Papieskiego , który w tym roku obchodziliśmy 13 października pod hasłem „Wstańcie, chodźmy” uczniowie z klas młodszych upamiętnili osobę Św. Jana Pawła II w swoich pracach. Zostały one zaprezentowane w dwóch wystawach jednej na terenie szkoły i drugiej w kościele Parafii NSPJ w Turku. Starsi, pod kierunkiem s. Eliaszy, przygotowali montaż słowno-muzyczny o naszym Papieżu w miejsce kazania na Mszy Świętej z udziałem dzieci.

Czytaj więcej: XIX DZIEŃ PAPIESKI


BOŻE ANIOŁY CHODZĄ Z NAMI DO SZKOŁYanioly 7

W Szkole Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Turku dnia 15 października została zakończona szkolna akcja katechetyczna o Aniołach Stróżach. Uczniowie zgłębiali jedną z prawd wiary chrześcijańskiej, że Bóg stworzył świat widzialny i niewidzialny. Dzieci z klas młodszych wykonywały prace plastyczne o Aniołach, słuchały poezji i jak co roku śpiewały do Nich i o Nich swoje piosenki. Chętni z klas starszych przedstawili temat plastycznie. Prace zostały zebrane w szkolnym albumie zatytułowanym – „Zawsze mam przy sobie Anioła Stróża”.

Czytaj więcej: BOŻE ANIOŁY CHODZĄ Z NAMI DO SZKOŁY

 


 

MIEJSKIE OBCHODY DNIA EDUKACJI NARODOWEJDEN2019 2

14 października w Szkole Podstawowej nr 1 w Turku odbyły się miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystości przyświecały słowa pisarki Deanny Beisser „Nauczyciel… to jedna z najbardziej wyjątkowych postaci na całym świecie, bo któż inny mógłby każdego dnia ofiarowywać to, co w nim najlepszego, cudzym dzieciom”.

Po wystąpieniach dyrektor szkoły Elżbiety Pokojowej, wiceburmistrza Jerzego Kurzawy oraz zaproszonych gości, wystąpili uczniowie klasy 3 d. Dzień Edukacji Narodowej jest wspaniałą okazją do życzeń, podziękowań
i uhonorowania trudu tych, którzy na to zasłużyli swoim zaangażowaniem, operatywnością, twórczą i rzetelną pracą, prowadzącą do osiągnięć i sukcesów. W podziękowaniu za codzienną pracę, piętnaścioro nauczycieli turkowskich szkół i przedszkoli otrzymało nagrody Burmistrza Miasta za osiągnięcia dydaktyczne, wychowawcze i opiekuńcze.

Czytaj więcej: MIEJSKIE OBCHODY DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

 


 

WYRÓŻNIENIE UCZENNIC SP1 W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE „POSTAW NA SŁOŃCE”1

We wrześniu 2019 roku zakończył się ogólnopolski konkurs „Postaw na Słońce”, w którym wyróżnienie zdobyły aktualnie już absolwentki Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Turku - Sara Buchali, Agata Drabina i Weronika Dziamara.

W roku szkolnym 2018/19 dziewczęta pracując metodą projektu przygotowały i zrealizowały film pt. „Krok w przyszłość”. Głównym celem projektu była popularyzacja idei prosumenta oraz upowszechnienie wśród młodego pokolenia i społeczności lokalnej wiedzy na temat korzyści środowiskowych i ekonomicznych jakie daje wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii, a w szczególności ogniw fotowoltaicznych. Opiekunem był p. Emil Piekarczyk.

W dniu 14 października dyrektor szkoły pani Elżbieta Pokojowa wręczyła uczennicom pamiątkowe dyplomy i nagrody ufundowane przez Fundację Banku Ochrony Środowiska. Gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych udanych projektów.

Film dostępny jest do obejrzenia pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=jLmHevwt8UI.


UCZNIOWIE I NAUCZYCIELE SP1 NA WERNISAŻU WYSTAWY EMILA WITTA1

Dzika Amazonia, tajemnicze Andy to tematy przewodnie autorskiej wystawy prac podróżnika Emila Witta. Piękne fotografie owiane fascynującymi opowieściami – tego uczniowie i nauczycielki geografii naszej szkoły doświadczyli podczas wernisażu, który odbył się 9 października 2019 r. w Muzeum Miasta Turku. Wystawę można oglądać w Muzeum do 22 listopada. Serdecznie polecamy.

Czytaj więcej: UCZNIOWIE I NAUCZYCIELE SP1 NA WERNISAŻU WYSTAWY EMILA WITTA


WYBORY DO RADY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO KLAS  4 I 5wybory 2

Dnia 4 października w budynku przy ul. 3 Maja uczniowie dokonali wyboru swoich przedstawicieli do Rady Samorządu Uczniowskiego. Głównym celem wyborów było kształtowanie postaw obywatelskich młodzieży. Kandydaci przygotowali plakaty wyborcze, które zostały zaprezentowane na drugim piętrze. Ciekawe pomysły uczniów zostały nagrodzone głosami kolegów i koleżanek.

Do Rady Samorządu Uczniowskiego w budynku przy ul. 3 Maja zostali wybrani: Julia Bachera 5d, Julian Chrostek 5c, Miłosz Ciuśniak 5d, Dominik Dudkiewicz 5c, Kornelia  Kacprzak 5c, Julia Karbowa 4a, Agata Kukuła  5c, Tomasz Potyralski 4c, Zuzanna Przysło  4a, Agnieszka Stasiak 5c, Gabriela Tyczyńska 5d, Joachim Włodarczyk 4a, Marcel Zasiadczyk 4b.

Gratulujemy !

Pamiętajmy również, że w skład Samorządu Uczniowskiego wchodzą wszyscy uczniowie i każdy uczeń może włączyć się aktywnie w  jego działalność.

Czytaj więcej: WYBORY DO RADY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO KLAS 4 I 5

 


 

WYCIECZKA DO KOŚCIOŁA PARAFII EWANGELICKO-AUGSBURSIEJ w TURKU20191004 081524

Uczniowie klasy 6d w dniu 04 październikaudali się na wycieczkę przedmiotową. Rolę przewodnika pełnił  pan B. Stachowiak, dyrektor Muzeum Miasta Turku, który zapoznał uczniów z historią tego wyjątkowego miejsca, będącego najstarszym zabytkiem naszego miasta. Historyk zwrócił uwagę na wyjątkowość architektury budynku, zaprojektowanego na planie krzyża greckiego. Pan Stachowiak podkreślił obecność kalikowanych organów i omówił   zasadę ich działania.  

Uczniowie wskazali różnice między luteranizmem a katolicyzmem, np. w kościele ewangelickim nie ma wody święconej,nie ma konfesjonałów, brak jest obrazów , rzeźb i polichromii,w oknach zamiast witraży umieszczone są zwykłe szyby. Dużą uwagę dzieci skupiła część  centralna kościoła, otóż w jednym pionie znajduje się ołtarz a nad nim kazalnica, a jeszcze wyżej organy. Atrakcją dla uczniów było wejście do zakrystii. 

Wizyta w kościele stała się okazją do powtórzenia, utrwalenia i wzbogacenia wiedzy na temat reformacji. Może niektórzy wrócą jeszcze raz zwiedzić  kosciół, ponieważ w każdą 1 i 3 niedzielę miesiąca odbywają się nabożeństwa, które prowadzi luterański pastor.

Czytaj więcej: WYCIECZKA DO KOŚCIOŁA PARAFII EWANGELICKO-AUGSBURSIEJ w TURKU

 


 

NOC W PUBLICZNEJ BIBLIOTECE PEDAGOGICZNEJ W TURKUbiblioteki 24

Październik to Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Tegoroczne obchody tego święta rozpoczęły się w niekonwencjonalny sposób od imprezy literackiej pt. „Noc Bibliotek”, która pokazała, jak ciekawym, przyjaznym i otwartym na wszystkich uczniów i uczennice miejscem jest każda biblioteka.

„Noc bibliotek” organizowana była po raz piąty. W tym roku hasło przewodnie brzmiało „Znajdźmy wspólny język”.

W dniu 4 października 2019 r. uczniowie klasy 3 b Szkoły Podstawowej nr 1 w Turku zostali zaproszeni do udziału w Nocy Bibliotek przez p. Ewę Kiwak, kierownika Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Turku. Opiekunkami uczniów były: p. L. Pasturek, A. Antczak i E. Nowak.

Spotkanie rozpoczęło się od pokazu oryginalnych eksponatów tej biblioteki, najmniejszych i największych egzemplarzy książek. Uczniowie z dużym zainteresowaniem oglądali wyjątkowe okazy.

Dla uczestników organizatorki przygotowały wiele gier. Na początek był „łamacz lodów”, dzięki któremu wszyscy mogli poznać się bliżej, opowiadając o swoich zainteresowaniach i upodobaniach. Później przyszła kolej na „Koło współpracy”. Ta zabawa, której celem było zbudowanie wieży z drewnianych klocków okazała się bardzo trudna, ale dzieciom udało się osiągnąć sukces. Po tej wyczerpującej zabawie przyszła kolej na „Color brain”, czyli myślenie kolorami. Ta grupowa gra wywołała wiele emocji wśród uczestników, którzy zmęczeni zarówno fizycznie jak i psychicznie z radością przyjęli wiadomość, że przyszedł czas na kolację. Wszyscy z apetytem spałaszowali pyszną pizzę.

Czytaj więcej: NOC W PUBLICZNEJ BIBLIOTECE PEDAGOGICZNEJ W TURKU


"SUCHE BUKIETY - KOMPOZYCJA".bukiety 5

W dniu 30 września 2019 r. został ogłoszony konkurs świetlicowy o tematyce "Suche bukiety - kompozycja". Wzięło w nim udział 21 dzieci z klas 1-5. Rozstrzygnięcie nastąpiło w dniu 03 października 2019 r.

Komisja konkursowa w składzie: Wiesława Majdańska – przewodnicząca; Malwina Zielińska, Marlena Nykiel - Wojciechowska, Grażyna Sujewicz, Agnieszka Szymczyk (członkowie) przyznała następujące nagrody:

I miejsce zajęli uczniowie: Bartosz Janik, 1c, Michalina Kubiak, 1c, Huang Qimeng kl. 3b, Marcel Walczak, 1c;
II miejsce - Wiktoria Jakubowska, 5c, Hubert Zefirjan, 1c, Martyna Ochocka, 5b, Jan Szczepanik 1c, Zofia Koperska, 2c, Kacper Kowalewski, 4b, Nina Karwacka, 1a;

Natomiast III miejsce - Ksawery Pilarczyk, 4b, Laura Wojtasik, 1c, Wojciech Płóciennik, 1a, Szymon Borgieł, 3c, Eliza Wojtasik, 2a, Tymoteusz Nawrot, 1b, Martyna Ochocka, 1b, Amelia Konieczna, 2a, Maja Ochapska, 1c, Zuzanna Okraska, 1a.

Nagrody i dyplomy wręczyła uczniom wicedyrektor p. Krystyna Morek. Książki, plany lekcji i ozdobne "smycze" przekazała biblioteka szkolna.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy.

Czytaj więcej: "Suche bukiety - kompozycja".