APEL Z OKAZJI DNIA EDUKACJIDEN G1


 

 

Czytaj więcej: APEL Z OKAZJI DNIA EDUKACJI


Bicie rekordu RKO w SP1RKO 2017 2
W dniu 16.10.2017 od godziny 12.00 do 12.30  w SP1w sali gimnastycznej budynku im. Mikołaja Kopernika przy ulicy Parkowej 3, 153 uczniów uczestniczyło w  biciu rekordu  RKO w ramach "Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca".Akcję w szkole zorganizował nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa Piotr Bińkowski. Wszystkim biorącym udział serdecznie dziękuję.

Czytaj więcej: Bicie rekordu RKO w SP1


Bicie rekordu RKO20171016 115846
Uczniowie SP1 i Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza działającej przy SP1 wraz z Fundacją Złota Godzina wzięła udział w akcji bicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej.  Akcja odbywała się w ramach obchodów "Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca" pod patronatem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz Polskiej Rady Resuscytacji.

Czytaj więcej: Bicie rekordu RKO


Wystawa pt. „Broń i barwa”IMG 20171004 134824

W środę, 5 października klasy szóste  wraz z nauczycielem historii,  odwiedziły Muzeum w Turku. Nowa wystawa pt. „Broń i barwa” pozwoliła nam utrwalić wiadomości do sprawdzianu  z działu "Jak Polacy walczyli o odzyskanie niepodległości". W muzeum mogliśmy dokładnie obejrzeć eksponaty sprzed wieków. Wystawa dotyczyła konfederacji barskiej, rozbiorów Polski, powstania listopadowego, powstania styczniowego oraz  I i II wojny światowej.

Czytaj więcej: Wystawa pt. „Broń i barwa”


Dzień chłopaka w klasie 4 d IMG 20171012 095410

W poniedziałek, 9 października kl. 4 d postanowiła uczcić ,,Dzień Chłopaka”. Cała klasa z wychowawcą  p. Bożeną Mielczarek, p. Elżbietą Nowak i z rodzicami wyruszyła autokarem do miejscowości Żuki, niedaleko Turku. W Żukach znajdują się: plac zabaw, mini siłownia, boisko Orlik, kort tenisowy i świetlica.

Na miejscu czekało na nich sporo atrakcji przygotowanych przez rodziców. Wspólnie bawili się w grę o nazwie ,,podchody”. Po zabawie udali się do świetlicy na herbatę i mały, słodki poczęstunek. Było pysznie.

Czytaj więcej: Dzień chłopaka w klasie 4 d

 


 DYSKOTEKA INTEGRACYJNAdyskoteka 1

W czwartek 5 października w godzinach między 18:00 a 21:00 Szkoła Podstawowa nr 1 przy ul. Parkowej 3 rozbrzmiewała muzyką. Samorząd Uczniowski zorganizował fantastyczną dyskotekę, w której tłumnie uczestniczyli uczniowie klas VII szkoły podstawowej oraz II i III gimnazjalnych. Wszyscy byli bardzo zadowoleni, że mogli spotkać się z koleżankami i kolegami po lekcjach. Co do oprawy muzycznej to DJ spisał się na medal, prezentując zróżnicowane utwory, starsze i najnowsze przeboje. Jednym słowem – dla każdego coś miłego. Z utęsknieniem czekamy na następną taką imprezę.

Czytaj więcej: Dyskoteka integracyjna


Żywa lekcja muzyki20171006 090642

W dniach od 2- 6. 10. 2017 na lekcjach muzyki uczniowie naszej szkoły mieli możliwość spotkania z panem Adamem Urbaniakiem - gitarzystą jazzowym i rockowym w konińskich zespołach rozrywkowych oraz nauczycielem gitary w Szkole Muzycznej Yamaha. Pan Adam zaprezentował umiejętność gry na gitarze klasycznej, akustycznej i elektrycznej. Przybliżył on uczniom wiedzę na temat tego instrumentu, jak również zaprezentował swój kunszt muzyczny. Niespodzianką była możliwość zagrania w grupie na tym instrumencie, co sprawiło dzieciom wielką radość . Uczniowie stwierdzili,  że lekcja taka,  to bardzo dobry kontakt z żywą muzyką.

 

Czytaj więcej: Żywa lekcja muzyki


MAMY NOWY SZAMORZĄD UCZNIOWSKIwybory 101

29 września już po raz kolejny w naszej szkole w ramach współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2017/2018. Zanotowaliśmy 85,0 % frekwencję wyborczą. Najwięcej głosów uzyskały następujące osoby: Kamil Gawroński, Kajetan Gargula, Szymon Cieślak, Massimo Wiśniewski, Nadia Przygońska, Bartosz Dziamara, Sonia Szudzik,Adam Kolenda, Marysia Hatlińska. Głosowało 238 uczniów na 280 uprawnionych do głosowania. Kampanię wyborcza, którą prowadzili nasi kandydaci przebiegała na zasadach fair play. Nasze korytarze i gazetki były kolorowe od pięknych plakatów wyborczych. Kandydaci rozmawiali z swoimi wyborcami, przedstawiali swój program, zachęcali do głosowania. Bardzo dobrze spisała się komisja wyborcza, która przygotowały lokal wyborczy, karty do głosowania, urnę wyborczą oraz listy wyborców; czuwała nad przebiegiem głosowania. Wszystkim uczestnikom wyborów dziękujemy, a członkom Rady SU gorąco gratulujemy!  

Czytaj więcej: Mamy nowy Samorząd Uczniowski


 NASI UCZNIOWIE NA WERNISAŻUwystawa 1

Pasjonaci historii ze Szkoły Podstawowej nr 1 z oddziałami gimnazjalnymi ruszyli do Muzeum Miasta Turku, gdzie  dnia 29 września 2017 roku otwarto nową ekspozycję pt.” Barwa i broń. Militaria od X do XX wieku”. Zgromadzone eksponaty  pochodzą ze zbiorów poznańskich kolekcjonerów Małgorzaty i Adama Urbaniaków. Prezentowana była m.in. broń palna i biała, wyposażenie wojskowe, mapy, fotografie oraz biżuteria.

Czytaj więcej: Nasi uczniowie na wernisażu.


WYCIECZKA DO WARSZAWY 3a, 3c, 3eDSC02471
28 września 2017 roku, uczniowie z klasy 3a, 3c i 3e  wraz z opiekunkami  udali się na  wycieczkę do Warszawy.

Pierwszym,  niezwykle ważnym do zwiedzania dla uczestników wycieczki był Stadion Narodowy. Jest wśród nas wielu kibiców piłki nożnej i wizyta na tym stadionie była spełnieniem ich marzeń. Gdy weszliśmy na trybuny i wspięliśmy się na sam ich szczyt, z góry podziwialiśmy ogrom tego obiektu. Naprawdę, robi wrażenie!

Czytaj więcej: WYCIECZKA DO WARSZAWY 3a, 3c, 3e.


 ODKRYWAMY TAJNIKI EKSPERYMENTÓW20170927 091806

27 września 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Turku odbyły się  zajęcia z chemii. W naszej szkole już po raz kolejny  gościliśmy jej absolwenta, a obecnie studenta Uniwersytetu Warszawskiego, pana Piotra Dzwoniarka.  Uczniowie klas 5 i 6 mieli okazję eksperymentować z suchym lodem. Dowiedzieli się: czym jest suchy lód i czym różni się od zwykłego lodu, poznaliśmy zjawisko sublimacji i resublimacji, wytworzyliśmy mgłę i bańki mydlane, napełniliśmy balon suchym lodem.  Z szeroko otwartymi oczami chętnie wykonywali doświadczenia z panem Piotrem. Ciekawe i zaskakujące  eksperymenty  zachęciły nas do poznania tajników z dziedziny chemii.  

Czytaj więcej: ODKRYWAMY TAJNIKI EKSPERYMENTÓW


BICIE REKORDU W AEROBIKUIMG 3281

 

 

 

Czytaj więcej: Aerobik bicie rekordu


DZIEŃ CHŁOPAKA W KLASIE VIc20171002 130701

 

 

 

Czytaj więcej: Dzień chłopaka w klasie 6c


Wyróżnienia w konkursach poznan 5

„Wielkopolska Szkoła Roku” 

i „Wielkopolski Nauczyciel Roku”

27. 09. 2017 r. w Teatrze Wielkim w Poznaniu odbyła się uroczysta gala podsumowująca konkursy „Wielkopolska Szkoła Roku”  i  „Wielkopolski Nauczyciel Roku”.

Czytaj więcej: Wyróżnienia w konkursach „Wielkopolska Szkoła Roku” i „Wielkopolski Nauczyciel Roku”


AKCJA "SPRZĄTANIE ŚWIATA" 2017

Czytaj więcej: Akcja "Sprzątanie Świata" 2017


 7c Z SP1 NA ROWEROWYM SZLAKU!rowery kopalnia 1

Udało się! Chmury przegonione. Pogoda idealna na rowerowe wojaże, humory na „szóstkę”, a  rowery przygotowane na każdą ewentualność. Tak po krótce można opisać przygotowania do wycieczki rowerowej klasy 7c ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Turku. W poniedziałkowy poranek 25.09.2017 klasa 7c wraz z wychowawcą i opiekunami wyruszyła na wycieczkę rowerową. Plan przejazdu intensywny i połączony z interesującymi wykładami i ciekawostkami o najbliższej okolicy. Wśród atrakcji rzut oka na tureckie „lazurowe wybrzeże”, przy którym uczestnicy mieli okazję posłuchać ciekawostek o powstałym zbiorniku wodnym.

Czytaj więcej: 7c z SP1 na rowerowym szlaku!


XXIII FESTYN ARCHEOLOGICZNY W BISKUPINIE IMG 20170919 103756

Uczniowie klasy 4d i 4b razem z opiekunami wzięli udział w XXIII Festynie Archeologicznym w Biskupinie zorganizowanym przez Muzeum Archeologiczne w Biskupinie oraz Instytut Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego. Bohaterami tegorocznego festynu, którego hasło przewodnie brzmiało „Bogowie wojny”, byli wojownicy i ich boscy opiekunowie.

Czytaj więcej: XXIII Festyn Archeologiczny w Biskupinie


 "MIĘDZY NAMI KOBIETKAMI"20170914 085952

 

 

 

 

Czytaj więcej: MIĘDZY NAMI KOBIETKAMI


 BEZPIECZEŃSTWO PIERWSZOKLASISTÓW

P1440623

We wrześniu na terenie naszej szkoły odbyły się dla uczniów klas pierwszych akcje i zajęcia o charakterze profilaktycznym w celu uświadomienia dzieciom zasad bezpiecznego zachowania się. W dniu 12 września 2017r. na dziedzińcu szkoły Policja w Turku oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Koninie przeprowadzili akcję pod nazwą „Akademia Bezpieczeństwa Drogowego Pierwszaka”. Panowie Paweł Durkiewicz i Jakub Grabowski zaprezentowali pierwszakom symulator zderzeń. Dzieci na symulatorze przekonały się jak ciało człowieka zachowuje się podczas gwałtownego hamowania lub zderzenia się z pojazdem. Dzięki temu doświadczeniu uczniowie uświadomili sobie dlaczego należy zapinać pasy wsiadając do pojazdu.

Czytaj więcej: BEZPIECZEŃSTWO PIERWSZOKLASISTÓW


 UŁANI Z WIZYTĄ W "JEDYNCE"P1120759

8 września, już po raz kolejny, zawitał  do Szkoły Podstawowej nr 1 w Turku oddział konny Towarzystwa Byłych Żołnierzy i Przyjaciół XV Pułku Ułanów Poznańskich.

Na szkolnym boisku zgromadzili się uczniowie i nauczyciele, by spotkać się ze swoimi niecodziennymi gośćmi. Spotkanie prowadzili uczniowie klasy 4d Maja Walas i Bartosz Dziamara. Wszystkim spodobały się występy muzyczne klasy 4d oraz Basi Malety i Julii Ziemiańskiej, które zaśpiewały ułańskie pieśni.

Czytaj więcej: Ułani z wizytą w „ Jedynce”