Dnia 28 maja klasy 2a i 2c wraz z wychowawcami wybrały się na wycieczkę do Poznania. Dzieci rozpoczęły swoją wycieczkę od zwiedzania Starego Rynku gdzie musiały wcielić się w rolę małych detektów i roszyfrować poukrywane zagadki na temat najważniejszych zabytków miasta. Punktem obowiązkowym było  zobaczenie słynnych koziołków trykających się na wieży Ratusza i zakupienie pamiątek. Następnym miejscem naszej wycieczki była możliwość przejechania się kolejką parkową Maltańską wzdłuż Jeziora Maltańskiego. Ostatnim miejscem odwiedzonym przez naszych uczniów była Palmiarnia gdzie uczniowie mogli podziwiać nie tylko egzotyczne rośliny z całego świata ale również zwierzęta. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji.

 

 

 

Kiedy szkoła rusza w teren, czyli tam gdzie teoria spotyka rzeczywistość.

Zwiedzanie poznańskiej starówki, wizyta w Bramie Poznania, nocne gry terenowe, park linowy, nocne czytanie, Muzeum Arkadego Fiedlera oraz wiele innych atrakcji – tak w skrócie można opisać dwudniową wycieczkę uczniów klas 5a, 5b i 6c.
Podczas wyjazdu uczniowie mieli okazję poznać historię i najciekawsze zakątki Poznania, uczestniczyć w zajęciach integracyjnych oraz aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu. Dużym zainteresowaniem cieszyły się nocne gry terenowe, które dostarczyły wielu emocji i pozwoliły sprawdzić umiejętność współpracy w grupie.
Uczestnicy wycieczki wrócili wzbogaceni o nowe doświadczenia i niezapomniane wspomnienia.

 

Nr projektu: FEWP.06.08-IZ.00-0037/24

Tytuł projektu: Rozwój umiejętności i zainteresowań uczniów zdolnych poza edukacją formalną na
obszarze ZIT OF miast Koła i Turku - Miasto Turek, Gmina Turek, Gmina Brudzew
Rodzaj zajęć: kółko dziennikarskie
Prowadzący: Elżbieta Nowak
Opis:
Podczas zajęć kółka dziennikarskiego uczniowie wspólnie pracują nad zredagowaniem szkolnej gazety
„Kleks”. Najpierw planują, jakie artykuły znajdą się w bieżącym numerze i kto jest za nie odpowiedzialny.
Następnie redagują teksty, przeprowadzają wywiady, rysują, fotografują, skanują, a na koniec łączą
poszczególne elementy, tworząc gazetę w programie komputerowym.
Obsługa sknera, drukarki, czy dyktafonu, choć z pozoru wydaje się prosta, może czasem przysporzyć
kłopotów. Jednak cierpliwe pokonywanie trudności przynosi w końcu satysfakcję, gdy uda się osiągnąć
zamierzony efekt.
Głównym celem zajęć jest wdrażanie uczniów do pracy zespołowej oraz rozwijanie ich kompetencji
dziennikarskich. Efektem końcowym jest wydanie szkolnej gazety i ten moment, gdy kolejny numer
„Kleksa” trafia do rąk czytelników jest powodem do dumy i radości ze wspólnego działania całego
zespołu redakcyjnego.

Wycieczka do Warszawy

22 maja 2026r uczniowie klas 6c, 7b, 8b i 8c uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Wyjazd rozpoczął się wczesnie rano, a celem naszej podróży było poznanie najważniejszych miejsc stolicy oraz odwiedzenie polskiego parlamentu.
Pierwszym punktem naszej wycieczki był Pałac Kultury i Nauki, gdzie wjechaliśmy na wieżę widokową znajdującą się na trzydziestym piętrze budynku. Z tarasu mogliśmy podziwiać panoramę całej Warszawy. Widok nowoczesnych wieżowców, Wisły oraz zabytkowych części miasta zrobił na wszystkich ogromne wrażenie.
Następnie udaliśmy się do Łazienek Królewskich. Spacerując po pięknym parku, mogliśmy podziwiać zabytkowe budynki, pomniki oraz otaczającą przyrodę. Szczególne wrażenie zrobił na nas Pałac na Wyspie oraz Pomnik Fryderyka Chopina. Pogoda dopisała dzięki czemu zwiedzanie było bardzo przyjemne.
Najważniejszym punktem wycieczki była wizyta w Sejmie Rzeczpospolitej Polskiej. Mieliśmy okazję zobaczyć miejsce, w którym podejmowane są najważniejsze decyzje dotyczące naszego kraju. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji na temat pracy posłów oraz funkcjonowania parlamentu. Zwiedzanie Sejmu było bardzo interesujące i pouczające.
Wycieczka do Warszawy była bardzo udana. Wróciliśmy zmęczeni, ale zadowoleni i bogatsi o nowe doświadczenia oraz wiedzę o stolicy Polski i jej najważniejszych instytucjach.

 

2c, 4b i 4c wyjątkowe zajęcia poświęcone życiu i kulturze rdzennych mieszkańców Australii – Aborygenów.

Podczas spotkania ósmoklasistki przygotowały ciekawą prezentację, dzięki której uczestnicy mogli poznać tradycje, zwyczaje oraz codzienne życie australijskiej ludności rdzennej. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także zaprezentowane eksponaty, takie jak bumerang, tarcza, patyczki do gry oraz obrazy namalowane przez artystkę z Australii.

Szczególnym elementem wydarzenia był film opowiadający o życiu i kulturze Aborygenów, przygotowany specjalnie dla naszej szkoły i klasy 8c przez państwa Juliannę i Ryszarda Bednarowiczów - rodzinę  jednej z uczennic Laury Kazimierczyk. Dzięki temu uczniowie mogli jeszcze lepiej poznać fascynujący świat australijskiej kultury.

Na zakończenie zajęć uczennice  przygotowały dla młodszych kolegów i koleżanek gry oraz zabawy związane z tematyką spotkania, które dostarczyły wszystkim wielu pozytywnych emocji i pozwoliły utrwalić zdobytą wiedzę.

Dziękujemy uczennicom klasy 8c za zaangażowanie, kreatywność i przygotowanie interesującej lekcji, która przybliżyła uczestnikom kulturę jednego z najstarszych ludów świata.

Link do filmu 

https://m.youtube.com/watch?v=vkbVnZWs03M&pp=iggCQAE%3D