• Walentynki w naszej szkole

  Z okazji walentynek Samorząd Uczniowski i Rzecznik Praw Dziecka, zaproponowali uczniom włączenie się do wspólnej zabawy.  Były zdjęcia z czerwonymi serduszkami, prace plastyczne, sale ozdobione  tematycznymi akcentami. Wszystko po to, żeby podkreślić znaczenie miłości, przyjaźni i koleżeństwa.

   

 • Dzień Bezpiecznego Internetu

  9 lutego obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu. Działania podejmowane w ramach tego dnia, realizowane były pod hasłem ,,DZIAŁAJMY RAZEM". W związku z tym, opiekunowie SU, pedagog szkolny oraz pozostali nauczyciele, dołożyli wszelkich starań, żeby temat bezpieczeństwa w sieci był uczniom

  ...
 • Wyróżnienie w konkursie „Baterie nie dostają kosza”

  Wyróżnienie w konkursie „Baterie nie dostają kosza”

  Dziesięcioro uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Turku wzięło udział w ekologicznym konkursie pod hasłem: „Baterie nie dostają kosza”. Celem konkursu było promowanie odpowiedzialnego postępowania ze zużytymi akumulatorami i bateriami, w sposób bezpieczny dla

  ...
 • Jak muzyka może namalować zimę?

  Kompozytorzy niejednokrotnie próbowali  opisać muzyką piękno pór roku, uchwycić muzycznie towarzyszący im klimat i nastrój. W podobny sposób pracowali uczniowie klas szóstych, którzy z kolei po wysłuchaniu utworów muzycznych o tematyce zimowej usłyszany nastrój przenieśli na kartkę. Prace, które

  ...
 • Wychowawcza inaczej

  Ulepimy dziś bałwana? Ale jak? Na lekcji? Przecież zdalne nauczanie trwa... Dla klasy 4a to żaden problem. Na dzisiejszej wychowawczej zgarnęliśmy śnieg z parapetów, balkonów, tarasów i ulepiliśmy bałwany przed kamerami komputerów. Dekorowaliśmy nasze bałwany rozmawiając przy tym na wiele różnych tematów

  ...
 • Zabawa choinkowa dla klas I-III

  Na czwartek-  4 lutego, przedstawiciele Rady Rodziców zaplanowali zabawę choinkową dla uczniów klas młodszych. Ze względu na sytuację epidemiczną, zabawa musiała się odbyć z zachowaniem reżimu sanitarnego. Wychowawcy klas I-III wraz z rodzicami, dołożyli wszelkich starań, żeby pomimo ograniczeń

  ...
 • Kreatywna lekcja historii o Powstaniu Wielkopolskim

  Tradycją naszej „jedynki” jest krzewienie wiedzy i kultywowanie pamięci o zwycięskim zrywie narodowowyzwoleńczym Polaków, jakim było Powstanie Wielkopolskie(1918-1919). W wyniku zwycięskiego powstania, do Macierzy powróciła Wielkopolska - ziemie stanowiące kolebkę państwa polskiego.

 • Wirtualne spotkanie z dyrektorem muzeum miasta Turku

  Najskuteczniej historię poznajemy od poznania przeszłości „małej ojczyzny”, następnie przez losy kraju, jego najbliższych sąsiadów aż po dzieje zwane powszechnymi. Idąc w ślad za tym stwierdzeniem, temat lekcji „Polska podczas II wojny światowej” w klasie ósmej, został zrealizowany z udziałem

  ...
 • „O roślinach wśród roślin” - lekcja przyrody w „Pachnącej Kwiaciarni”

  W dniach 16 i 17 listopada uczniowie klas czwartych odbyli wirtualne lekcje przyrody w kwiaciarni. Tematem lekcji były rośliny wokół nas. Uczniowie dowiedzieli się, dlaczego warto uprawiać rośliny doniczkowe i o czym należy pamiętać, pielęgnując rośliny. Dzieci miały możliwość obejrzenia i

  ...
 • Narodowe Święto Niepodległości

  Aby uczcić tegoroczną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie” Jedynki” przygotowywali okolicznościowe plakaty. W swoim projekcie uwzględnili datę odzyskania niepodległości oraz symbole narodowe.

  Przygotowywali też gazetkę prezentującą postać Józefa Piłsudskiego i symboliczną datę

  ...
 • Mamy Niepodległą!

  Szkoła Podstawowa nr 1 po raz kolejny włączyła się do akcji "Mamy Niepodległą!", organizowanej przez Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Projekt polega na wysłaniu do osób bliskich, znajomych, kolegów kartki pocztowej z okazji Święta Niepodległości.

  Akcja ta nawiązuje do napisanej przez

  ...
 • Spotkanie z leśnikiem

  W dniu 21 października br. w Szkole Podstawowej nr 1 w Turku na zaproszenie opiekuna kółka przyrodniczego odbyło się spotkanie z leśnikiem.

  Celem zajęć było uświadomienie dzieciom ogromnego znaczenia gospodarczego, społecznego i przyrodniczego lasów oraz pokazanie, jak poszczególne elementy

  ...
 • „Szkoła Pamięta”

  Wzorem roku ubiegłego Szkoła Podstawowa nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Turku przystąpiła do akcji MEN „Szkoła pamięta”. Rok temu odbyły się wycieczki na miejscowy cmentarz, podczas których młodzież „Jedynki’ odwiedziła groby znanych Turkowian zasłużonych dla naszego miasta.

  W tym roku ze względu na

  ...
 • Drodzy Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele

  Po raz kolejny nasza biblioteka szkolna bierze udział w konkursie Empiku „1000 powodów, by czytać”, w którym nasza szkoła może wygrać 1000 nowych książek oraz czytniki e-booków, by poszerzyć swój biblioteczny księgozbiór.

  Warunkiem udziału w konkursie było wykonanie plakatu, związanego z tematem

  ...
 • Uczniowie SP1 w Turku w 2 edycji projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego

  W obecnym roku szkolnym siedemnaścioro uczniów klas szóstych Szkoły Podstawowej nr 1 w Turku rozpoczęło zajęcia w 2 edycji projektu edukacyjnego realizowanego przy współpracy z Politechniką Łódzką pod nazwą Centrum Mistrzostwa Informatycznego (CMI).

  Projekt CMI stanowi kompleksową koncepcję

  ...
 • Uczennice klasy 8C SP1 w Turku w programie #SUPERKODERZY

  W roku szkolnym 2020/21 grupa trzynaściorga uczennic z klasy 8c Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Turku, podjęła wyzwanie i dołączyła do ogólnopolskiego programu pod nazwą #SuperKoderzy.

  #SuperKoderzy to ogólnopolski program edukacyjny Fundacji Orange, którego kluczowym elementem

  ...
 • XX Dzień Papieski - „Totus Tuus”

  W październiku na szkolnych katechezach dzieci i młodzież starają się pochylić jeszcze raz nad słowami św. Jana Pawła II skierowanymi do nich z miłości i troski o ich teraźniejszość i przyszłość.

  XX Dzień Papieski, w tym roku przypadł 11 października, czyli w niedzielę przed pamiętną datą 16

  ...
 • Boże Anioły chodzą z nami do szkoły

  W naszej szkole zakończyła się katechetyczna akcja pod hasłem „Boże Anioły chodzą z nami do szkoły”, w której chętne dzieci zaprezentowały w formie plastycznej wyobrażenie swojego Anioła Stróża.

  Całość ma na celu ożywianie dziecięcej wiary w świat niewidzialny stworzony przez Boga i w Bożą opiekę.

  ...
 • Pasowanie na Czytelnika

  12 października w Szkole Podstawowej nr 1 w Turku uczniowie klas drugich zostali przyjęci do grona czytelników biblioteki szkolnej. Ze względu na sytuację epidemiczną nie mogliśmy przygotować takiej uroczystości jak w poprzednich latach.

  Nie mniej jednak uczniowie po złożeniu Przyrzeczenia Czytelnika

  ...
 • Dzień Chłopca

   

  30 września obchodziliśmy Dzień Chłopca. W klasach młodszych organizacją święta zajęli się rodzice, natomiast w klasach starszych koleżanki przygotowały różnorodne atrakcje dla kolegów. Dziewczynki z Samorządu Uczniowskiego złożyły wszystkim chłopcom najserdeczniejsze życzenia oraz wręczyły słodkie

  ...
 • Szkoła Podstawowa nr 1 w Turku bierze udział w akcji "Po raz drugi #Sadzimy z Prezydentem"

  18 września 2020 r. Nadleśnictwo Turek przekazało naszej szkole 500 sadzonek drzew iglastych.Cała społeczność szkolna włączyła się do akcji, sadząc drzewka w swoim otoczeniu tak, aby mogła w przyszłości się nimi opiekować.

  Instrukcje sadzenia drzewek znajdują się na stronie Nadleśnictwa Turek

  ...

 • Uczniowie SP1 rozpoczęli nowy rok szkolny

  Rozpoczęcie roku szkolnego choć całkiem inne, to bardzo radosne. Inne bo zgodne z zasadami reżimu sanitarnego, ale bardzo radosne, gdyż widać było, że dzieci z utęsknieniem czekały na 1 września i rozpoczęcie nauki w szkole, w szkolnej ławce, z nauczycielami i przy tablicy.

  W sali sportowej odbyło się

  ...