Europejski Tydzień Sportu w Szkoła Podstawowa nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Turku trwa:). Po wczorajszym rajdzie rowerowym, dzisiaj odbył się turniej piłkarski klas szóstych. W przyjaznej atmosferze klasy szóste rywalizowały systemem pomiędzy sobą każdy z każdym. Ostatecznie zwycięską okazała się klasa 6a, drugie miejsce zajęła 6b a trzecie 6c. Wszystkim uczestnikom turnieju serdecznie gratulujemy. Dodatkową atrakcją dla zawodników były gadżety ufundowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Grupowa lekcja aerobiku w szkole to doskonała forma aktywności fizycznej, która łączy zabawę z treningiem. Tego rodzaju zajęcia często mają na celu poprawę kondycji, koordynacji oraz zwiększenie elastyczności.
W takiej właśnie lekcji uczestniczyli wszyscy uczniowie z klas I-III, co wspaniale wpłynęło na integrację z równieśnikami oraz naukę zdrowych nawyków.

Uczniowie nie mogą doczekać się kolejnych aktywnych lekcji.

Jeśli „EuropejskiTydzieńSportu to tylko z jedynką!
#BeActive

W dniu 19.09.2024 r. w naszej szkole odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego.
Kandydowało aż 57 uczniów z klas 4-8.
Uczniowie mieli okazję doświadczyć demokratycznych procedur (od zgłoszenia swej
kandydatury po głosowanie). Komisje wyborcze zadbały o ty, by wybory były powszechne,
równe, bezpośrednie i tajne. Okazało się, że wszystkie oddane głosy były ważne, co
świadczy o odpowiedzialnym podejściu wyborców. Ostatecznie wyłoniono 20 osób z
największą liczbą głosów. Wyniki umieszczono na tablicach ogłoszeń w obu budynkach
naszej szkoły oraz w librusie w dniu 20.09.2024 r.
Pierwsze zebranie nowo wybranej Rady SU odbyło się 23 września 2024 r. Wówczas
wyłoniono Zarząd SU i sekcję dekoracyjną. Zaplanowano również działania samorządu
uczniowskiego w roku szkolnym 2024/2025. Młodzi ludzie z entuzjazmem podeszli do
czekających ich wyzwań, o czym świadczą ich nowatorskie pomysły.

Szkolny Klub Wolontariatu dziękuje wszystkim, którzy wsparli naszą zbiórkę pieniędzy dla osób dotkniętych powodzią.
Wasza hojność i zaangażowanie było nieocenione i przyniosło realną pomoc tym, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji. Dzięki Waszym darowiznom zdołaliśmy zebrać kwotę 3.720,37 gr.
Pieniądze zostaną przekazane Szkole Podstawowej w Krośniewicach (niedaleko Kłodzka) aby wesprzeć uczniów i ich rodziny w walce ze skutkami powodzi.
Raz jeszcze dziękujemy za Wasze wsparcie i za to, że razem możemy czynić świat lepszym miejscem.

Promowanie aktywnego trybu życia, zwiększenie świadomości o korzyściach zdrowotnych płynących z uprawiania sportu, poznanie walorów środowiska przyrodniczego okolicy oraz integracja klasowa to najważniejsze cele rowerowej wyprawy uczniów klasy 5c.

Szczęśliwi posiadacze karty rowerowej wzięli udział w wycieczce rowerowej w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu. Uczniowie poznali miejsca byłej odkrywki KWB Adamów i Bogdałów (słuchając ciekawego wykładu pracownika kopalni) poznając jej historię. Ponadto na trasie był czas na zdjęcia, zabawę frisbee, a nagrodą ognisko z kiełbaskami i obowiązkowymi piankami.

Uczestnicy już się nie mogą doczekać kolejnej rowerowej wyprawy.

Jeśli Europejski Tydzień Sportu to tylko z turkowską jedynką!