Uczniowie w murach szkoły spędzają średnio 6 godzin dziennie. Otoczenie, w którym przebywają, ma ogromny wpływ na ich samopoczucie i motywację do nauki. Aby pobudzić ich zamiłowanie do historii na ścianie klasopracowni w budynku przy ulicy 3 Maja pojawiło się graffiti prezentujące najważniejsze postacie i wydarzenie historyczne. Przedsięwzięcie to zostało zrealizowane dzięki zaangażowaniu nauczycielki historii p. Bożeny Mielczarek, która zaprojektowała i nadzorowała prace. Wykonania tego zadania podjął się pan Marcin Hofman lokalny artysta- graficiarz - samouk.

Podziękowania należą się wszystkim, dzięki którym pracownia historyczna stała się pięknym i nowoczesnym miejscem.

Dziękujemy serdecznie Pani Kornelii Rychlik – za bardzo duże zaangażowanie w przedsięwzięcie i wsparcie logistyczne.

Dziękujemy też Radzie Rodziców działającej przy naszej szkole za finansowe wsparcie naszych działań.

Komplety remont sali lekcyjnej przeprowadzono w minionym roku szkolnym - położono gładzie gipsowe, pomalowano ściany i odnowiono parkiet. Dzięki barwnym postaciom nasza pracownia historyczna stała się miejscem, w którym można poczuć ducha minionych wydarzeń.