Uczniowie "jedynki" zwiastując Narodowe Święto Niepodległości wcielili się w postaci historyczne Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego i jego rodzinę. Rolę Józefa Piłsudskiego zagrał Maciej Włodarczyk, Aleksandry Piłsudskiej - Zuzanna Przyszło, córki Wandy - Amelia Wróblewska, córki Jadwigi - Adrianna Przyszło. Rodzinie Piłsudskich towarzyszyły dzieci- uczniowie klasy 4a w strojach z okresu po odzyskaniu niepodległości. Rodzina Piłsudskich i dzieci wybrały się na spacer po naszym mieście. Marszałek, jego rodzina i towarzyszące im dzieci pozdrawiały mieszkańców Turku z okazji 104 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Rozdawali okolicznościowe pocztówki z podobizną Marszałka życząc radosnego przeżywania święta. Uczniowie odwiedzili włodarza naszego miasta. W urzędzie spotkały się z burmistrzem Romualdem Antosikiem oraz jego dzisiejszymi gośćmi, tj. posłem Tomaszem Nowakiem, Jackiem Bogusławskim – członkiem Zarządu Województwa Wielkopolskiego i Maciejem Sytkiem, pełnomocnikiem Zarządu Województwa Wielkopolskiego ds. restrukturyzacji Wielkopolski Wschodniej. Byli też w muzeum, bibliotece, występowali do sklepów. Spacer odbył się ulicami 3 Maja, Kaliską, Kolską, a przede wszystkim ul. Piłsudskiego, która swoją nazwę zawdzięcza Marszałkowi.

Tym miłym akcentem pragniemy przypomnieć, że dbanie o niepodległość jest naszym zadaniem ciągłym i zawsze aktualnym. Opiekę nad dziećmi sprawowali p. Katarzyna Błajet i p. Tadeusz Tomczak.

Organizatorką tej niecodziennej lekcji była p. Bożena Mielczarek