Z okazji Majowych Świąt Narodowych Samorząd Uczniowski podkreślił znaczenie tych wydarzeń w piątek 28 kwietnia. Uczniowie najmłodszych klas oglądali filmy edukacyjne oraz  wykonywali tematyczne prace plastyczne. Piątoklasiści wzięli udział w szkolnej zabawie, podczas której szukali bohaterów Konstytucji 3-go Maja. Uczniowie klas VI-VIII mieli możliwość wysłuchania i zaśpiewania pieśni patriotycznych w czasie trwania przerw międzylekcyjnych. Wszystkich uczniów w szkole obowiązywała moda biało-czerwona lub strój apelowy, a szkolne korytarze zostały ozdobione pracami plastycznymi w barwach narodowych. Samorząd Uczniowski we współpracy z nauczycielami historii przygotował również ciekawostki patriotyczne, które zostały odczytane przez przedstawicieli SU w każdej klasie. Wszystkim zaangażowanym w organizację piątkowego wydarzenia dziękujemy i zachęcamy do obejrzenia zdjęć i dalszej współpracy.