„10 października w planszówki gramy i o telefonach zapominamy” – pod takim hasłem społeczność „Jedynki” obchodziła Dzień Gier Planszowych. Dla klas 1-5 zorganizowano godzinę z grami planszowymi, podczas której w całej szkole, zarówno w klasach jak i na szkolnych korytarzach, zaroiło się od fanów graczy w planszówki.
Ponadto dla uczniów klas 6-8 podczas przerw wydzielono specjalne stanowiska w bibliotekach oraz na korytarzach, gdzie można było oddać się rywalizacji pomiędzy grupami uczniów.
Święto planszówek to coroczne święto miłośników gier planszowych. Po raz pierwszy obchodzono je w Polsce w 2020 r. Planszówkowe rozgrywki nie tylko pozwalają spędzić miło czas, ale jest to przede wszystkim zajęcie, które zwiększa aktywność naszego mózgu. To prawdziwy sport intelektualny, wspierający wiedzę i wyobraźnię. Jednakże najważniejszą zaletą grania w planszówki jest okazja do spędzenia czasu z innymi ludźmi, często są to spotkania łączące kilka pokoleń.