25 października uczniowie klas 2c i 1a wraz z wychowawczyniami  p. A. Perlińską, p. I. Jesionowską oraz p. M. Zielińską wybrali się na wycieczkę do Teatru Pinokio w Łodzi. Uczniowie obejrzeli piękną i zabawną sztukę na podstawie książki Astrid Lindgren pt.  ,,Dzieci z Bullerbyn”. Młodzi widzowie przenieśli się w świat szóstki dzieci żyjących w maleńkiej miejscowości, w odległej od Polski Szwecji. Sztuka była opowieścią o umiejętności wynajdywania sobie zajęcia bez tony klocków lego, zastępów lalek Barbie czy ciągłego używania telefonów komórkowych.  To na pewno opowieść o  dzieciństwie bez przepychu, a jakże przy tym radosnym. Sztuka uczyła młodego widza przyjaźni braterstwa i kreatywności. Po obejrzeniu spektaklu, uczniowie spontanicznie wstali i nagrodzili aktorów gromkimi brawami. Była to najlepsza recenzja dla autorów tego przedsięwzięcia. Po opuszczeniu teatru wszyscy udali się do restauracji McDonald’s na posiłek i słodkie przekąski. To był dzień pełen wrażeń.

Uczniowie klasy 2 c i 1 a J