Uczniowie klasy 5 w dniu 27 lutego, korzystając z dobrej aury, wybrali się na zwiedzanie naszego miasta. Spacer po Turku był kontynuacją lekcji muzealnej o naszym mieście. Tym razem dzieci postanowiły samodzielne odkryć zabytki naszego miasta. Pomógł im w tym zadaniu Quest Tour de Turek. Uczestnicy wyprawy przeszli trasę, kierując się wskazówkami ukrytymi w tekście Qestu . Wszelkie wątpliwości pomagała rozwiązać wychowawczyni klasy 5a P. Bożena Mielczarek. W czasie wyprawy dzieci rozwiązywały zagadki, które ostatecznie pozwoliły poznać końcowe hasło z uzbieranych liter. Na koniec wyprawy uczniowie odkryli skarb w postaci pieczęci, co było dla nich bardzo ekscytujące. Cała wyprawa była niezwykle pouczająca, przyjemna, ale przede wszystkim efektywna, ponieważ piątoklasiści z zapałem poznawali nowe miejsca i dowiadywali się o historii swojego miasta. Dzięki tej wyprawie nie tylko poszerzyli swoja wiedzę, ale zacieśnili więzi z kolegami i koleżankami.