9 kwietnia 2024 roku uczniowie klasy 4b i 5a wraz z opiekunami uczestniczyli we wspaniałej lekcji, która odbyła się w terenie wzdłuż ścieżki dydaktycznej Moczary w leśnictwie Grzymiszew.
Pan leśniczy Grzegorz Paczkowski z wielkim zaangażowaniem ukazał nam piękno lasu i zachęcił do czujnej obserwacji. Ścieżka prowadziła przez tereny, na których rosną ogromne dęby szypułkowe, które zasługują na miano pomników przyrody. Mijaliśmy także bór mieszany, polany i łąki, na których można spotkać zwierzęta leśne takie jak sarny, dziki, jelenie i inne. Nie spotkaliśmy żadnego z tych zwierząt, ale za to mogliśmy zrobić zdjęcia śladów odciśniętych w mokrej ziemi. Zatrzymaliśmy się także nad stawem będącym ostoją płazów, ptaków i bobrów. Przełom marca i kwietnia to czas godowy żaby moczarowej, której samce w tym czasie przebarwiają się na niebiesko. Na swojej drodze spotkaliśmy jedną taką żabę, co sprawiło nam wielką radość. Z niezwykłym zaangażowaniem wypatrywaliśmy w wodzie innych żab, które zapamiętale fotografowaliśmy, niczym prawdziwi badacze przyrody. Zatrzymywaliśmy się wokół młodych drzew, a wtedy pan leśniczy tłumaczył, w jaki sposób przeprowadza się wycinkę drzew oraz jak liczy się ich wiek, uczyliśmy się także nazw gatunków drzew.
Po przejściu kilku kilometrów przyszedł czas na odpoczynek i posiłek. W otoczeniu budzącej się do życia przyrody i pięknej soczystej zieleni, bawiliśmy się wesoło i swobodnie. Po posiłku zadbaliśmy o porządek w miejscu przeznaczonym na odpoczynek i skierowaliśmy się w stronę autokaru.
Ta niezwykła lekcja przyrody w terenie pozwoliła nam wzbogacić wiedzę przyrodniczą, a fakt, że telefony komórkowe służyły nam tylko jako aparaty fotograficzne, świadczy o tym, że była to także lekcja bardzo ciekawa i wzbudziła nasze zainteresowanie.