Nadszedł czas podsumowania całorocznego projektu z języka angielskiego pt.: The School Year with Great Britain. Celem projektu było zaciekawienie uczniów kulturą, tradycjami, geografią i bogactwem Wielkiej Brytanii oraz rozbudzenie wyobraźni i zachęta do kreatywnego podejścia do tematu. W ciągu całego roku szkolnego uczniowie brali udział w szkolnych konkursach, a wyniki były ogłaszane na bieżąco.

I tak, chętni uczestnicy przygotowali prezentacje multimedialne przedstawiające ciekawe atrakcje turystyczne, ulotki zachęcające do odwiedzenia wybranego miejsca, plakaty  porównujące bożonarodzeniowe obyczaje Polski i Wielkiej Brytanii oraz gadżety związane z ojczyzną Szekspira.

W ramach podsumowania projektu uczniowie mogli podziwiać prace wykonane w ramach projektu. Całemu wydarzeniu towarzyszyła muzyka w języku angielskim.

Zespół Języka Angielskiego pragnie pogratulować wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w projekcie i zapewnia, że w przyszłym roku szkolnym również planuje podobne wyzwanie!

8 czerwca nasza klasa, czyli 7d wraz z wychowawczynią panią Bożeną Mielczarek wybrała się na wycieczkę na Ranczo Targówka. Gospodarze Rancza przywitali nas  serdecznie i zachęcili do obserwacji zwierząt, ptaków i różnych zielonych urokliwych zakątków na terenie gospodarstwa. Najpierw obserwowaliśmy różne zwierzęta, które tam mieszkają. Podziwialiśmy daniele i dostojne jelenie. Dalej odwiedziliśmy zagrodę, w której mieszkają alpaki. Jeden z mieszkańców zagrody – Franek podchodził blisko, co oznaczało, że bardzo lubi kontakt z ludźmi. Wydawał się śmieszny i ruchliwy, pokryty czarnym futrem. Dużo dowiedzieliśmy się o zachowaniu ptaków takich jak paw, żuraw i struś. Z daleka aby nie spłoszyć,  starliśmy się dojrzeć gniazdo młodych piskląt. Następnie, po omówieniu zasad bezpieczeństwa przyszedł czas na zabawy na placu zabaw, w cieniu pięknych brzóz, a co najważniejsze we wspólnym gronie. Od razu przypomnieliśmy sobie nasze ulubione gry i zabawy. Graliśmy, rozmawialiśmy, a nawet w cieniu na huśtawce Zosia czytała książkę. Słońce, zieleń otaczających drzew, śpiew ptaków, wszystko to sprawiło, że mieliśmy doskonałe humory, cieszyliśmy się, że jesteśmy znów razem . Element łączący grupę to oczywiście zebranie się wokół ogniska i wspólny posiłek. Bardzo smakowały nam kiełbaski pieczone na ognisku. Zadowoleni, zrelaksowani, przepełnieni wrażeniami z całego pobytu podziękowaliśmy za mile spędzony czas. Wspaniale, że mogliśmy być znowu razem na dodatek w tak  pięknym miejscu.

2 czerwca 2021r. odbył się etap wojewódzki XXV Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce. Organizatorami konkursu są: Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski, Urząd Marszałkowski i Wielkopolski Kurator Oświaty.

Konkurs ten na stałe wpisał się do kalendarza imprez organizowanych w naszej szkole. Każda edycja jest ważnym wydarzeniem dla młodych uczestników. Uczniowie zawsze muszą się wykazać ponadprzeciętną wiedzą o regionie wielkopolskim. Zakres tematyczny obejmuje znajomość dziedzictwa kulturowego Wielkopolski, jej historii, flory, fauny, tradycji, architektury, gwary i kultury regionalnej.

 W bieżącym roku szkolnym rywalizacja przebiegała inaczej niż zwykle, uczniowie rozwiązywali test online pod nadzorem komisji: Elżbiety Nowak i Emila  Piekarczyka. Naszą szkołę w finale  reprezentowali uczniowie: Szymon Borgieł, Antoni Janaszkiewicz, Aleksandra Janiak  i Adam Kolenda. Miło nam poinformować, że w etapie wojewódzkim   laureatami tego konkursu zostali: Antoni Janaszkiewicz  i Adam Kolenda, natomiast tytuł finalisty zdobyli Aleksandra Janiak i Szymon Borgieł.

 W tym roku w związku z pandemią nie odbędzie się tradycyjna gala zakończenia Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce. Nagrody i dyplomy dla laureatów zostaną przesłane do szkół.  Gratulujemy!

 

Uczniowie naszej szkoły brali udział w projekcie Śladami rocznic historycznych – Bitwa Warszawska 1920. Celem  projektu było upamiętnienie wydarzeń o szczególnym znaczeniu nie tylko dla historii Polski, ale całej Europy. Sejm RP przekonany o szczególnym znaczeniu Bitwy Warszawskiej przyjął uchwałę w sprawie ustanowienia roku 2020 Rokiem Bitwy Warszawskiej.

100 lat temu, w dniach 13-15 sierpnia 1920 roku, na przedpolach Warszawy rozegrała się decydująca bitwa wojny polsko-bolszewickiej. „Bohaterskie Wojsko Polskie na czele z Marszałkiem Józefem Piłsudskim, wspieranym przez szefa sztabu generalnego – generała Tadeusza Jordan-Rozwadowskiego, obroniło niepodległość Polski. Zwycięstwo przekreśliło też plany rozszerzenia rewolucji bolszewickiej na Europę Zachodnią” zaznaczono w uchwale.

W związku z sytuacją epidemiologiczną podsumowanie tego wielkiego przedsięwzięcia nastąpiło w późniejszym czasie nassie.

Konkurs  przeprowadzano w czterech kategoriach : praca literacka, praca plastyczna, lapbook i komiks.

 Uczennica klasy 8b Aleksandra Chrzuszcz  zdobyła tytuł laureata Wojewódzkiego konkursu historycznego "Śladami Rocznic Historycznych – Bitwa Warszawska 1920" w kategorii plastycznej. Wielkim wyróżnieniem dla laureatki było wydrukowanie kartki okolicznościowej z nagrodzoną pracą plastyczną przez Pocztę Polską S.A. . Kartka będzie dostępna w wybranych Urzędach Pocztowych.

Wśród nagrodzonych uczniów naszej szkoły znalazła się Natalia Jurkiewicz uczennica 8c, która zajęła drugie miejsce w kategorii – lapbooka. Wyróżnienie w tej samej kategorii  uzyskała Basia Maleta z klasy 8c.

W ten oto sposób uczniowie naszej szkoły włączyli się do aktywnego udziału  obchodów  Roku Bitwy Warszawskiej.

Nagrodzonym  gratulujemy, a wszystkim uczestnikom projektu serdecznie dziękujemy za przystąpienie do projektu.

 Zapraszamy do obejrzenia relacji z podsumowania projektu.

 

 

 

Konkurs odbył się 22 kwietnia 2022 roku. Wzięło w nim udział 83 uczniów naszej szkoły.

Uczniowie rozwiązywali zadania w czterech kategoriach:

„Żaczek” – klasy 2

 „Maluch” –   klasy 3 i 4 

„Benjamin” – klasy 5 i 6

„Kadet” –       klasy 7 i 8

Oto uczniowie naszej szkoły, którzy zdobyli najwyższe wyniki:

KATEGORIA ŻACZEK

Szczepanik Jan – wyróżnienie (klasa 2c)

Janik Bartosz – wyróżnienie (klasa 2c)

Nawrot Tymoteusz – wyróżnienie (klasa 2b)

Świerzyńska Zofia – wyróżnienie (klasa 2c)

Piechota Piotr – wyróżnienie (klasa 2c)

KATEGORIA MALUCH

Walczak Lilianna – wynik bardzo dobry (klasa 4d)

Janik Aleksandra – wyróżnienie (klasa 4b)

Surmiak Milena – wyróżnienie (klasa 4b)

KATEGORIA BENIAMIN

Buda Zuzanna – wyróżnienie (klasa 5c)

Stawicka Wiktoria – wyróżnienie (klasa 6d)

Kaźmierczak Bartosz – wyróżnienie (klasa 6c)

Łania Kacper – wyróżnienie (klasa 6d)

Wszystkim uczniom jeszcze raz serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w następnej edycji Konkursu w roku szkolnym 2021/2022.