Takie rzeczy tylko u nas!
Podejmij wyzwanie Stowarzyszenia Kopernik Plus i Szkoły Podstawowej nr 1 w Turku i włącz się do akcji!
Liczy się dobra zabawa, zdrowie i duch sportowej rywalizacji

Opis zadania:
1.Uczestnik wybiera aktywność: chód, bieg, jazda na rowerze.
2. Pokonuje dystans nie mniejszy niż 1 km.
3. Dokumentuje swoją aktywność poprzez zdjęcie lub print screen z aplikacji lub zegarka (na zdjęciu obowiązkowo widoczna jest data, ilość kilometrów).
4. Zdjęcie przesyła na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w dniu wykonania zadania.
Uczestnicy wydarzenia:
Uczestnikami wydarzenia są uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 1 w Turku.
Każdy uczestnik zgłasza się do udziału dobrowolnie.
Uczniowie biorą udział w wydarzeniu pod opieką rodziców lub za ich zgodą.
Termin:
15-23.05.2021
01.06.2021 - podsumowanie akcji i oficjalne ogłoszenie wyników odbędzie się w czasie obchodów Dnia Dziecka w Szkole Podstawowej nr 1 w Turku.

9 maja obchodziliśmy Dzień Europy. Aby uczcić ten wyjątkowy czas nasi uczniowie wzięli udział w szkolnym projekcie „Europa na Widelcu”.

Celem projektu było przybliżenie kultury krajów europejskich. Najbardziej spodobało się zadanie kulinarne, które polegało na ugotowaniu jednej z potraw wybranego kraju europejskiego.  Najczęściej wybierane potrawy pochodziły z Włoch, Francji, Niemiec, wśród nich znalazły się również dania polskie. Jak widać na poniższych zdjęciach, była to wspaniała kulinarna przygoda.

Drodzy Uczniowie, aby Wasz powrót do szkoły był przyjazny nasza Szkoła przystąpiła do udziału w kampanii Uniwersytetu Jagielońskiego „Tydzień Ulgi”.
Akcja będzie polegała na zapewnieniu uczniom 5 kolejnych dni nauki stacjonarnej bez sprawdzianów, odpytywania i zadań domowych.
Mamy nadzieję, że taki tydzień ulgi zwiększy Waszą motywację i chęci do dalszej nauki.
Czekamy na Was :)

Życzenia od Szkoły Podstawowej nr 1

W dniu 29 kwietnia uczniowie kolejnej ze szkół na terenie Turku mogli poznać platformę pyrek.pl. Podczas spotkania online asp. Marzena Kwaśna zapoznała uczniów klas IV Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Turku z możliwościami, jakie daje platforma. Szkoła otrzymała także materiały promocyjne. Zdalne nauczanie powoduje, że dzieci dużo czasu spędzają przed komputerem, dlatego też podczas spotkania poruszono także kwestię bezpieczeństwa w Internecie oraz przemocy rówieśniczej. A że na dworze już wiosna, to na spotkaniu zostały przypomniane podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.