Dzień św. Patryka, patrona Irlandii, obchodzony jest corocznie 17 marca. W tym roku szkolnym uczniowie wszystkich klas naszej szkoły przyłączyli się do obchodów, wzięli udział w „zielonej rywalizacji” i poprzez świetną zabawę poszerzyli swoją wiedzę o krajach anglojęzycznych .

Ochotnicy z klas I-III przebrali się na zielono. W szkole pojawiły się nawet postaci Leprechauna, figlarnego skrzata z irlandzkich bajek.

Czwarto- i piątoklasiści przygotowali autorskie kartki z życzeniami w języku angielskim i uwiecznili je na zdjęciach.

Uczniowie klas VI-VIII wykonali pocztówki, w których opisali przygotowania do Dnia Świętego Patryka, poinformowali, z kim będą spędzać ten wyjątkowy dzień oraz złożyli życzenia bliskiej osobie.

W szkole zostały przeprowadzone lekcje języka angielskiego dotyczące obchodów Dnia Świętego Patryka w Irlandii i innych krajach anglojęzycznych: obyczaje, tradycyjne potrawy. Uczniowie wysłuchali także opowiadania pt. „How to Catch a Leprechaun?” („Jak złapać krasnala?”).