Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty ustanowione 27 kwietnia 1792 r. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Powszechnie dzień ten nazywany jest Dniem Nauczyciela.

Z tej okazji,  13 października 2021, nauczyciele naszej szkoły przygotowali dla uczniów niespodziankę w postaci konkursu - Rozpoznaj nauczyciela swego po zdjęciu jego. Zadaniem uczniów było odgadnąć postać nauczyciela z lat przedszkolnych lub szkolnych.
Zabawa się udała, a bezkonkurencyjna okazała się klasa 8c oraz klasy 4a, 4c i 5b którym serdecznie gratulujemy!

Podczas tego dnia reprezentanci Samorządu Uczniowskiego złożyli serdeczne życzenia wszystkim nauczycielom oraz pracownikom szkoły dziękując za trud włożony każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń.

Wykształcenie to dar najcenniejszy, którego nic i nikt nie jest w stanie nas pozbawić... W podziękowaniu za trudną pracę i wskazanie właściwej drogi, my Uczniowie pragniemy, aby nie zabrakło Wam -Nauczycielom -zapału do kształtowania naszego pokolenia, abyście uczyli nas pokonywania trudności i kierowania się w życiu tylko dobrem. Potrzebne nam są wzorce, a Wy, Drodzy Nauczyciele, nimi jesteście.

W imieniu Samorządu Uczniowskiego życzymy wytrwałości, sukcesów zawodowych, jak również uśmiechu każdego dnia!!!